Zor Durumda İşe Yarayacak 5 Kişilik Özelliği

Her zaman her şey istediğimiz gibi gitmez ne yazık ki. Zor durumda kaldığımız, sıkıntılı günler çektiğimiz zamanlar da gerçekleşiyor hayatımızda. Bazen yoğun stresli iş günleri, bazen bir ayrılık acısı, bazen ise maddi sıkıntılar çektiğimiz günler… İşte böyle olası zor durumlarda işimize yarayacak 5 kişilik özelliği;
1) Cömert İnsan
Hepimizin maddiyat sıkıntısı çektiği günler olmuştur. Hayatında her şey düzenli ve normal ilerler iken ansızın yeni bir yol görünür sana, gitmen gerekir ancak gidemezsin. Seni bağlayan tek şeyin maddiyat olduğunu anladığında ise canın daha da çok sıkılır. Aklına hemen o çok sevdiğin dostun gelir. Zamanında ona göstermiş olduğun cömertliği unutmayacak en az senin kadar cömert arkadaşın.
2) Gezgin İnsan
Monoton yaşamından, işinden hatta belki de ailenden bile sıkıldığın şu dönemde. Her zaman hayalini kurduğun, rafa kaldırdığın o tatil planını raftan indirip açma vaktin geldi de geçiyor. Yanına senin gibi gezgin iki kafadar arkadaş aldın mı senden mutlusu yok bu hayatta. Bizi bağlayan sorumluluklarımız elbette var, her zaman da olacaklar. Fakat yine de engel değiller.
3) Hazır Cevap İnsan
Her şeyi hallederiz kafasında olan kişilik özelliğidir. Benim en sevdiğim takdir ettiğim bu kişilik özelliği hemen hemen her konuda, her zorluğun üstesinden gelebilecek yapıdadır. Patronunun sorduğu kritik bir soruya anında cevap verebilen, ailevi problemleri tatlıya bağlayan. Adeta bir problem çözme ustası.
4) Güler Yüzlü İnsan
Asla kızmak istemeyeceğiniz, yaşadığınız herhangi bir problemde size pozitif enerji yükleyen, bir gülüşü, bir bakışı ile bütün sorunlarınızı ortadan kaldırabilen bu kişilik özelliği bana kalırsa en uygun eş özelliğidir. İşlerinizin başınızı aştığı, yoğun ve tempolu bir günden sonra eve geldiğinizde bütün yorgunluğunuzu alacak samimi sıcak bir gülüşe kim hayır diyebilir ki.
5) Yardımsever İnsan
Bazen öyle sorumluluklar alırız ki hayatımızda. Ya kaldıramayacağımız bir yük haline gelir, ya da gereğinden fazla sorumluluk aldığımız için yetişemez durumda kalırız. İşte böyle olası zor durumlarda arayacağımız tek kişi, bir tanecik yardımsever arkadaşımız. Sizinle sorumluluklarınızı paylaşacak, size elinden geldiği güç ile her konuda yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı