Yeni Galaxy Fold Tanıtımı ve Tüm Detayları

Yılın başında tanıtılan Galaxy Fold kullanıcılarına tam performans sunmak için satışa başlamıştı, yeniden tasarlanan Galaxy Fold hakkında her şey!

2019 yılının başında tanıtılan ve belirli ülkelerde satışa sunulan Samsung Galaxy Fold cihazını kullanıcılardan gelen yoğun şikayetler üzerine satıştan kaldırmıştı.

Bu ay içerisinde tüm geri bildirimleri değerlendirerek yenilenen Galaxy Fold telefonu tekrar tanıtıldı ve ilk cihazla arasındaki özelliklerde değiştirildi. Ek olarak Galaxy Fold, Samsung’un ilk katlanabilir telefonu olma özelliğini de sahiptir.

Samsung Galaxy Fold özellikleri neler ve ne gibi değişiklilikler gerçekleştirildi, tüm detayları haberimizden inceleyebilirsiniz.

İlk tasarımı ile yeni tasarım arasında farklılıklar olmasına rağmen bazı özellikler aynı şekilde yeni telefonda da mevcut. 7.3 inçlik Flex iç ekranı ve 4.6 inçlik Super AMOLED dış ekranı aynı olarak kaldılar. Katlanabilirlik performansını daha da iyileştirmek amaçlı yeni cihazda esnek ekran menteşesinin eklediği telefona ek olarak koruyucu katman da sabitlendi.

Telefonu mekanizmaya katlanabilir kısımdan girebilecek toz ve diğer maddelerden korumak isteyen Samsung, bunun için korumanın arkasına bir lastik gizledi. Ayrıca, soyulmayı engelleyen bir katman da telefona eklendi.

Galaxy Fold kameraları ile aynı olarak kalan özelliklerinden biridir.

İlk Galaxy Fold katlandığında 15.5 mm’lik bir kalınlığa sahipti. Bu kalınlık yeni versiyonda 15.7 mm’ye çıkarıldı. Ağırlığı da artık 263 gram değil 276 gram. Bu değişiklikler kullanıcıların günlük kullanım alışkanlıklarını etkilemeyecek güncellemeler olduğunu da belirtelim.

Chipset olarak Snapdragon 855 kullanılan cihaz 12 GB RAM ve 512 GB dahili depolamaya sahip.

Batarya olarak eski versiyonda 4.380 mAh kullanılırken yeni versiyonda küçültülmüş. Bunun sebebi ise yeni versiyona 5G mimarisinin de dahil edilmesi. Yeni versiyonda 4.235 mAh batarya ile kullanıcılarına hizmet edecek. Bu batarya özellikleriyle bazı kaynaklara göre Galaxy S10 Plus ve Galaxy Note 10 modelleriyle benzer batarya performansına sahip olacak.

Ekran kullanımı olarak özellikle telefonunda video izleyen ve oyun oynayan kullanıcılar için oldukça ergonomik ve rahat kullanım sunacak. Videodan da izleyeceğiniz üzere telefon istenildiği zaman açılabilir ve tablet oranında büyük ekranda kullanabilirsiniz. ek olarak sağ ve sol ekran olarak ikiye bölüp, bölünen ekranları da tekrar bölebilirsiniz.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold Ne Zaman Satışta?

Samsung kendisinin resmi kaynaklarından ne kadar ücrete satışa sunulacağı hakkında bir bilgi vermedi fakat tahminler 2.000 Euro’luk bir rakamla satışa çıkacağını gösteriyor.

Galaxy Fold Türkiye’de ne zaman satışa çıkar?” sorusunun cevaplarını da henüz vermediler.

6 Eylül’de Güney Kore’de satışa çıkacak olan telefon, 18 Eylül’de Fransa, Almanya, Singapur, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri gibi pazarlarda da boy gösterecek.

Galaxy Fold hakkında Samsung’un kendi tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilir ve diğer tüm özelliklerini de inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı