Yahoo Soru Cevap Servisi Answers Uygulama Oldu

Yahoo tarafından geliştirilen Soru Cevap servisi artık iOS tabanlı akıllı telefon kullanıcıları tarafından uygulama olarak indirilebilecek. Dünyanın farklı yerlerinden milyonlarca kişi tarafından kullanılan fakat bugüne kadar sadece web ortamı üzerinden hizmet veren Yahoo Answers soru cevap servisi artık kendi başına bir uygulama olarak Yahoo tarafından iOS kullanıcıları için yayınlandı.

Yahoo’nun bugüne kadar en çok kullanılan servisi olan Yahoo Answers uygulaması ile kullanıcılar merak ettikleri konular hakkında sorular sorabiliyor ve diğer kullanıcılarda sorulan sorulara yanıt verebiliyor. Answers uygulamasını kullanırken siz de sorunları olan kullanıcıların yazdığı sorulara cevap vererek yardımcı olabiliyorsunuz.

Yahoo tarafından şuan için sadece iOS tabanlı iPhone akıllı telefonları ve iPad tabletler için yayınladığı Yahoo Answers uygulamasının kısa bir süre sonra Android tabanlı akıllı telefon ve tabletler içinde yayınlanması bekleniyor. Merak ettiğiniz tüm konularda özgürce soru sorabileceğiniz Answers uygulamasını mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

Yahoo eski popülerliğini kaybedince bir çok servisi için ayrı ayrı mobil uygulamalar hazırlayarak bu uygulamaları kullanıcılarına sunmaya başlamıştı. Bu sayede bir bütün olarak popülerliği yakalamaktan vazgeçen Yahoo bu sayede birden fazla uygulama ile servislere ayrı uygulamalar üzerinden kullanıcıların erişmesini sağlıyor. Yahoo bu kapsamda Answers servisini de ayrı bir uygulama olarak kullanıcıların kullanımına sundu. Şirket bu sayede kullanıcılarının hareketlerini analiz ederek reklam modellerini geliştirdikten sonra kazanç sağlayabilmeyi amaçlıyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı