Kapat
yahoo - Yahoo, kullanıcı bilgilerini ABD istihbaratı ile paylaştı
Haber 2 0

Yahoo, kullanıcı bilgilerini ABD istihbaratı ile paylaştı

Zamanında arama motoru denildiğinde akla ilk gelen ve Google’dan bile önce anılan Yahoo, bugünlerde kullanıcı bilgilerini Amerika istihbaratı ile paylaştığı konusunda dedikodular ile çalkalanıyor.

İnternet ortamında güvenlik oldukça zor sağlanan bir durum. Kişisel bilgilerin korunması konusunda pek çok uyarı yer alsa da her gün kullandığımız arama motorları pek çok kişisel bilgimizi kayıt altına alıyor. Yahoo arama motoru sisteminde ise kullanıcıların gönderdikleri ve aldıkları mailler anlık olarak taranmakta ve tüm bilgiler toplana bilmektedir. Çıkan bir habere göre ise Yahoo tüm bu bilgileri ABD istihbaratı ile paylaştı.

Yahoo internet tarayıcısının sitesindeki gizlilik politikasında ise dikkat çekici detaylar yer alıyor. Bu gizlilik sözleşmesi içerisinde Yahoo firmasının kanunlara uyan bir firma olduğu ve yasalar doğrultusunda hareket ettiğine dair ifadeler yer almakta. Amerika’da ise yasalara göre devlet yetkilileri istedikleri zaman herhangi bir gerekçe sunmadan verilere erişim sağlama hakkına sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir