Kapat
Xiaomi patent başvurusu - Xiaomi'nin ilginç tasarımları ortaya çıktı
Mobil 9 0

Xiaomi’nin ilginç tasarımları ortaya çıktı

Mobil üretici Xiaomi’nin Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’ne (Patent kurumu) yaptığı ilginç patent başvurularının detayları sızdırıldı. iPhone X modeliyle başlayan çentikli ekran trendine, Samsung, Huawei, LG gibi tüm mobil üretici devleri devam etti. Her gün ekranın bütünleşik yapısını bozmamak için çeşitli tasarımlar ortaya çıkmaya devam ederken, Xiaomi’nin bu patent başvurusunda yer alan tasarımları bir hayli ilginç. Ekran/Kasa oranını maksimumda tutmak isteyen üreticiler birbiriyle kıyasıya mücadeleye devam ediyor.

TigerMobile‘ın haberine göre; Patent başvurusunda yer alan çizimler, çift ön kamera ve çift arka kamera tasarımını gösteriyor. Aynı zamanda ekranın bütünleşik yapısını korumak için, ön kamera ve ahize tasarımı telefonun üst bölgesine yerleştirilmiş. Xiaomi Mi Mix 3 kızaklı tasarımından tamamen farklı olan bu tasarım, kızaklı bir yapıda değil. Bir sonraki ürününde kızaklı sistemi kullanıp kullanılmayacağı konusu belli değil.

Xiaominin ilginç tasarımları ortaya çıktı - Xiaomi'nin ilginç tasarımları ortaya çıktı

Patent için başvurulan telefon tasarımında teknik özellikler yer almıyor. Sadece kasa tasarımının yer aldığı patent’in onaylanıp onaylanmayacağı konusunda bilgi yok. Yapılan patent başvurusuna ilişkin Xiaomi tarafından yapılan bir açıklama yer almıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir