Xiaomi’den hızlı şarj teknolojisinde devrim: 100W

Xiaomi’den hızlı şarj teknolojisinde devrim yaratacak hamle geldi.

Xiaomi tarafından yapılan yeni tanıtıma göre 100w hızlı şarj teknolojisi 2020 itibari ile kullanımda olacak. İşte detaylar.

Son dönemlerin lider markalarından birisi olan Xiaomi, hızlı şarj teknolojisinde yeni bir dönem başlatıyor. Cihazların 100w hızlı teknolojisi ile hızlı bir şekilde şarj olmasını hedefleyen firma, yüzde 100’lük şarj oranına sadece 17 dakikada ulaşılmasını sağlıyor.

Hızlı şarjda devrim yaratacak!

Yapılan ilk testlerde 4000mAh kapasiteli bir telefonu 17 dakikada şarj eden cihaz, daha düşük kapasiteli cihazlarda şarj süresini de kısaltıyor. Yeni telefonlardaki şarj ihtiyacını kolay ve kısa süre içerisinde gidermeyi hedefleyen yeni teknoloji, aynı zamanda Apple gibi sektör devlerinin de geçilmesini sağlayacak. Zira Apple tarafından şu anda kullanılan en üst teknoloji, Super Charge Turbo. Ancak marka, yeni ürünüyle Apple’a göre 5 kat daha hızlı şarj imkanı sunuyor.

Xiaomi, bataryaların yüksek hız ve ısıya karşı korunmasını gerektiğini düşünerek özel bir sitem geliştirilmiş. Böylece şarj sırasında cihazların ısınması ve buna bağlı olarak sorun yaşanması da ortadan kaldırılmış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı