Xiaomi Mi MIX 2 Special Edition telefon incelemesi

Diğer modellerinde olduğu gibi bu modelinde aynı seviyede yer alan telefonlardan farklı 2 model ile karşımıza çıkan Xiaomi firmasının Mı MIX 2 modelinin üst seviye telefonunun ayrıntılarını buradan ele alacağız.

Fiyat olarak 3 Bin TL bandından üstünde satışa sunulacak olan bu telefonun özelikleri gerçekten üst düzey bir telefon olduğunu göstermektedir.

Xiaomi Mi MIX 2 Special Edition Ekran özellikleri

Diğer modelinde yer alan 5.99 inçlik ekran boyutu ile karşımıza çıkacak olan bu telefonun Full HD + çözünürlük ile gelecek olması grafik konusunda bizleri tatmin etmeye yarayacaktır. Piksel yoğunluğu olarak ise 403 PPI yoğunluğunda karşımıza çıkan bu telefonun kullanıcı ara yüz versiyonunda tercih ettiği modeli ise MIUI 9,0’dur. Ekran gövde oranında 92.47%lik bir kullanım sunan Xiaomi Mi MIX 2 Special Edition telefonun çerçevesiz ekranı ile tatmin edici boyutlardadır.

Xiaomi Mi MIX 2 Special Edition batarya

3400 mAh gibi güçlü bir batarya tercih ederek burada kullanıcılarını mutlu eden firmanın şarj tipinde diğer modellerin aksine C tipi şarj tercih etmesi hızlı şarj özelliğinin beraberinde gelmesini sağlamaktadır. Batarya konusunda değişimi bulunmayan bu telefonun hızlı şarj konusunda ise 50 dakika gibi bir süre içerisinde tam dolum gerçekleştirdiğini görüyoruz.

Xiaomi Mi MIX 2 Special Edition Temel özellikleri

Yonga seti olarak Snapdragon 835 tercih eden firma, Ana işlemci olarak ise 2.45 Ghz Kryo 280 kullanmaktadır. CPU frekans ayarı olarak 2.45 kapasitesi ve 8 çekirdekli olması telefonun son derece hızlı olduğunu göstermektedir. GPU frekansında ise 710 Mhz işlemci de yer alan telefonun RAM olarak ise 8 GB kapasite de yer alması telefonun son derece hızlı olduğunu göstermektedir. RAM tipinde ise LPDDR4x tercih edilmesi telefonda başarılı özellikleri bir arada sunmaktadır. 128 GB dahili depolama alanı bulunan telefonda SD hafıza kart desteği yer almamaktadır.

Xiaomi Mi MIX 2 Special Edition kamera özellikleri

16 Mp çözünürlüğe sahip olan kamerası ile dikkatleri üzerine çeken telefonda ön kamerasının çözünürlüğü ise 12 MP’dir. 1080 P video çekim çözünürlüğü bulunan telefon ile yapılan çekimlerde son derece başarılı sonuçlar alınması telefonun bu seviyede üst sınıf olduğunu bizlere göstermektedir.

İşletim sistemi olarak Android tercih eden firmanın versiyon olarak ise Android 7.1.1 (Nougat) versiyonu ile karşımıza geldiğinin altını çizmek istiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı