Xiaomi, Apple Watch modelini mi kopyaladı?

Xiaomi tarafından yanıtımı yapılan yeni akıllı saatin tasarımıyla Apple Watch ile benzerlik göstermesi yeni bir tartışma başlattı. İşte konuyla ilgili detaylar.

Akıllı bileklikleri ve saatler teknoloji devlerinin yeni ilgi alanlarından birisi. Giderek daha gelişmiş özelliklere sahip olan bu cihazlara kullanıcıların ilgisi artarken Xiaomi yeni bir model için poster yayınladı. Yayınlanan posterde ise yeni akıllı saatin Apple Watch modeli ile çok fazla benzerlik göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

Xiaomi Apple Watch’tan Esinlendi Mi?

Xiaomi tarafından yapılan paylaşımda, fiziksel olarak cihaz görülmese de posterde yer alan tasarım, ilk bakışta Apple Watch modelini anımsatıyor. Bileklik modellerinin ardından akıllı saat tasarımı üzerinde daha önceden çalıştığı bilinen Xiaomi, bu konuda beklenti yaratmıştı. Fakat şu ana kadarki izlenim, hayal kırıklığı olarak yorumlandı. Bugüne kadar kendi çizgisi ile birlikte ürünlerini piyasaya süren Xiaomi, tasarımda benzerlik yapması, şirket adına imaj zedeleyebilir. Net bir açıklama olmamasına karşın cihazın 5 Kasım 2019 tarihi itibari ile tanıtılacağı belirtildi. Cihaz ile ilgili gelen diğer bilgilerde ise akıllı saatin Google WearOS işletim sistemi üzerine kurulacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı