World War Z ilk haftasında 1 milyon satmayı başardı

Saber Interactive firmasının zombi temalı FPS oyunu World War Z (Brad Pitt’in baş rol aldığı 2013 yapımı film ile karıştırmayalım) piyasaya sürüldüğü ilk haftasında 1 milyon adet satmayı başardı. Üstelik popüler oyun platformu Steam’de değil Epic Store platformunda olmasına rağmen.

4 kişilik multiplayer/co-op formatında oynanan World War Z, sizlere saldıran zombi’lerden kurtulmak için kıyasıya mücadele ettiğiniz bir FPS oyunu. Alpha ve Beta sürümleriyle uzun süredir piyasada yer alan oyun, 16 Nisan tarihinde aynı anda PS, PC ve Xbox platformlarının tümünde yayınlanmıştı. Yayınlandığı andan itibaren iyi bir yönetimle, oyuncuların beğenisini kazanmayı başardı. World War Z, yapılacak güncellemeler ile de yoluna hız kesmeden devam etmeye hazırlanıyor.

Saber Interactive firmasının kurucu ortağı Matthew Karch yaptığı açıklamalarda şu sözlere yer verdi. “- ABD ve Avrupa’da satışlar eşit derecede güçlüydü. Tüm platformlar arasında 70.000 oyuncu aynı anda sorunsuzca oynadı. PC, PS ve Xbox satışları arasında da benzer bir eşitlik söz konusuydu. Bizi şaşırtan nokta, Epic Store’un ABD oyun sektörünün sadece 4’te 1’ne sahip olmasına karşın çok ciddi bir satışa imza atmış olmasıydı”.

Epic Store’un yükselişi

Epic Store, bir çoğumuzun Fortnite oyunu ile tanıdığı Epic Games’in kurmuş olduğu yeni bir oyun platformu. Oyun yayıncılarının en çok tercih ettiği tekel konumundaki Steam platformuna rakip olarak sunulan hizmet şimdiden çok ses getirmeyi başardı. Kullanıma sunulduğu ilk andan itibaren verdiği ücretsiz oyunlar, bünyesine kattığı yayıncılar sayesinde tercih sebebi. Metro Exodus oyunun Steam’de yayınlanmayıp, Epic Store üzerinde yayınlanmasıyla birlikte ciddi bir yükselişe geçmiş durumda. Şimdiler ise oyuncular tarafından beklenen World War Z ile oyuncuları toplamayı başarıyor.

World War Z oyunu - World War Z ilk haftasında 1 milyon satmayı başardı

World War Z oyununa detaylı bakış

Yine bir zombi oyunu, yine kurtulma çabası… World War Z oyunu, New York, Moskova, Kudüs ve Tokyo şehirlerinde yayılmaya başlayan zombi istilasından kurtulma çabasıyla başlıyor. 4 kişilik ekipler halinde oynanıyor. 6 farklı karakter sınıfın olduğu oyunda sınıflar şöyle. Gunslinger, Hellraiser, Slasher, Medic, Fixer, and Exterminator. 6 farklı sınıfın birbirinden tamamen bağımsız farklı özellikleri ve özel silahları mevcut. Oyun esnasında stratejilerin oyuncular tarafından belirlenip, ona göre sınıf tercihlerinin yapılması gereken bir yapıya sahip. Bombalar, roket atarlar, dikenli teller, taretler… Her sınıfın sahip olduğu özellikler iyi değerlendirilmeli.

World War Z satış fiyatı şuan Epic Store üzerinde 119 TL. Hemen satın almak için Epic Store hesabınızı ücretsiz olarak açabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı