WordPress AMP eklentisi nasıl kurulur?

Dünyanın en çok tercih edilen arama motoru olan Google,hergeçen zaman içerisinde yenilekler sunmaya devam ediyor.Ziyaretçilerine önem veren Google,daha hızlı arama sonuçlarına ulaşmanız için AMP uygulamasını devreye soktu.AMP yani Uzun adı ile Accelerated Mobil Pages (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) olan AMP web sitelerinin akıllı telefonlarda çok daha hızlı açılması için yapılmış bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.

WordPress alt yapısını kullanan web sitelerine AMP nasıl kurulur?

WordPress kullananlar web sitelerinin AMP kurması çok basittir.Wordpress Admin panelinize girdikten sonra  sırası ile Eklentiler > Yeni Ekle > Google AMP olarak arattığınızda aşağıda çıkan ilk AMP eklentisini kurun ve daha sonra etkinleştirin.

Eklenti kurulumunu gerçekleştirdikten sonra herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Zaman içerisinde Webmaster Tools üzerinden amp linkleriniz indeks almaya başlayacaktır. Linklerinizin AMP halini görebilmek için herhangi bir linkin sonuna /amp yazarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca siteniz için ekstradan yapmanız gereken herhangi bir işlem bulunmaktadır.Yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde Google AMP uzantılı sayfalarınızı taramaya başlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı