Windows 10 yavaşladı! Nasıl hızlandırırım

İşletim sistemleri arasında en iyisi olarak tanımlanan Windows 10 kullanırken çeşitli performans sorunları yaşayabilirsiniz. Bilgisayarınızı hızlandırmak için aşağıdaki önerilerden faydalanabilirsiniz.

Windows 10 işletim sistemi ile beraber hızlı bir başlangıç yapmanız mümkün. Bilgisayarını çok açıp kapatan kişiler bu özellikten faydalanabilirler. Hızlı başlangıç özelliği bilgisayarı daha çabuk açmanızı sağlayacak.

Başlangıç kontrolü yapıldığında bilgisayarınız daha fazla hız kazanacak. Bilgisayar ilk açılırken hangi programların çalıştığı kontrol edilirse bilgisayara hız kazandırılabilir. Bunun için görev yöneticisinde bulunan başlangıç sekmesine bakmanız yeterli olacaktır.

OneDrive tarzı programların çalışması güç tüketimine sebep olabilir. Bu uygulamaları kapatmanız önerilmektedir. RAM kısmını rahatlatmak adına; Wİndows tuşuna basıp ardından X-Denetim Masası-Sistem ve Güvenlik-Sistem-Gelişmiş sistem ayarları-Gelişmiş-Performans-Görsel efektler kısmına girerek istemediğiniz seçenkleri kaldırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı