WhatsApp’a Yeni Gelecek Özellikler nelerdir?

WhatsApp, uzun süredir beklenen yeni özellikleri kullanıcılara sunmaya başladı.

Dünyanın en çok kullanılan iletişim uygulaması olan WhatsApp’a uzun süredir beklenen özellikler geliyor. Yeni gelecek 3 özellikle, eski güncellemelere nazaran biraz daha güvenliğe önem verildi. Güncelleme ülke ve bölgelere göre sırayla getirilecek. Türkiye’ye Güncellemelerin Türkiye’ye ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

İşte yeni gelecek güncellemeler!

whatsapp guncellemeleri 1024x574 - WhatsApp'a Yeni Gelecek Özellikler nelerdir?

Parmak İzi

WhatsApp geliştiricilerinin kullanıma sundukları belki de en önemli özellik, parmak izi kilidi olacak. WhatsApp’a eklenen bu özellikle kullanıcılar, uygulamaya parmak izlerini okutarak girebilecekler. Bu özellik, sayesinde kişisel mesajlaşmalar daha güvenli bir hale gelecektir.

Otomatik Sesli Mesaj

Bir kısım her ne kadar sevmese de, pek çok WhatsApp kullanıcısı sesli mesaj göndermeyi seviyor. Ancak sesli mesajlar bugüne kadar otomatik olarak oynatılamıyordu. Son güncellemeyle birlikte kullanıcılar, karşı tarafın gönderdiği sesli mesajları tek bir tuşa basarak art arda oynatabilecekler.

Dolandırıcılığa Önlem

Sosyal medya ve anlık mesajlaşma uygulamaları sahte mesajların yayılması için etkili bir yer haline geldi. Hal böyle olunca da geliştiriciler, sahte mesajların yayılmasını engellemek amacıyla yeni bir uygulamayı hizmete sunmaya başladı. Bu hizmetle birlikte bundan sonra iletilen mesajlarda yeni bir etiket bulunacak ve bu sayede kullanıcılar, bu mesajın çok sık iletildiğini anlayabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı