WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kurulur Ve Kullanılır?

WhatsApp mobil uygulaması için geliştirilen WhatsApp Web versiyonu, özellikle gün boyunca bilgisayar başında olan kişiler için WhatsApp yönetimini daha da kolay hale getirdi. Peki, WhatsApp Web nedir? Nasıl kurulur ve kullanılır?

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp; Android, iOS, Mac veya Windows ve Windows Phone işletim sistemlerinde desteklenen bir mobil uygulamadır. Kullanıcıların telefon numarası üzerinden kurulumu gerçekleştirilen uygulama, mobil veri ya da Wi-Fi üzerinden kullanılabilmektedir. Bu kullanım sırasında tarayıcı tabanlı olarak geliştirilen WhatsApp Web ise kişilerin bildirimleri takip etmek adına telefon kullanma ihtiyacını oradan kaldırmaktadır. Bu sayede istenilen kişilere istenildiği zaman uygulama istenildiğinde ise tarayıcı aracılığı ile mesaj gönderilebilir.

WhatsApp Web Nasıl Kurulur?

WhatsApp Web kurulumu basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Kurulum adımlarına geçiş yapmak adına WhatsApp https://web.whatsapp.com/ adresine giriş yapılmalıdır. Giriş aşamasının ardından aşağıdaki görselde görülen ekran açılacaktır.

whatsapp web nedir nasil kurulur ve kullanilir content - WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kurulur Ve Kullanılır?

Bu ekrandayken, kişilerin sağ tarafta yer alan QR kodu, telefonda kurulu olan WhatsApp uygulaması aracılığı ile taraması gerekir. Tarama işlemlerinin yapılabilmesi adına ise telefonda ilk olarak uygulama açılmalı ve sonrasında sağ üst köşede yer alan üç noktadan WhatsApp Web seçeneği seçilmelidir. Bu aşamada, telefondaki kameradan QR kodun okutulması yeterli olacaktır. Okuma işlemleri tamamlandıktan sonra uygulamadaki aynı ekran ve sohbet pencereleri tarayıcıda açılacaktır. Herhangi bir uyumsuzluk ve problem yaşamak istemeyen kişiler ise Google Chrome tercih etmelidir.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web kullanımında, mobil uygulamadan farklı bir durum bulunmamaktadır. Kişiler, istediği kişiye mesaj, emoji, dosya ve fotoğraf gönderme imkanına sahiptir. Üstelik bilgisayarınızda mikrofon gibi donanımların olması halinde sesli mesaj gönderme gibi pek çok farklı işlevi de kullanabilirsiniz. WhatsApp Web kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi ise alınan ve gönderilen telefona hemen düşmeyeceğidir. Eğer gelen bir gönderiyi telefonda indirmeden WhatsApp Web üzerinden silerseniz, ilgili içeriğe tekrar ulaşma şansınız olmayacaktır. Bununla birlikte Web versiyonda, kişilerin sohbet pençeleri üzerinde sessize alma, sabitleme, arşivleme ve silme gibi pek çok işlemi yapabilmesi mümkündür. Tüm işlemler, aynı zamanda telefondaki uygulamayla da güncellenecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı