WhatsApp Haziran 2017’ye kadar destek uzatıldı

Akıllı telefonların hemen hemen hepsinde WhatsApp uygulaması yüklenmektedir.WhatsApp uygulaması birçok işimizi kolaylaştırdığı için ve ücretsiz olarak anlık mesajlaşma ihtiyacımızı sorunsuz olarak karşıladığı için vazgeçilmez uygulamalar arasında yer almaktadır.WhatsApp uygulaması son model akıllı telefonların yanı sıra eski işletim sistemi versiyonlarınıda desteklemekteydi.WhatsApp’ın resmi internet sitesi üzerinden 26 Şubat 2016 günü yapılan açıklamadan yıl sonunda birçok telefondan desteğini çekeceğini bildirmişti.

WhatsApp 2016 sonunda, aşağıdaki platformlarda artık WhatsApp Messenger’ı desteklemeyeceğiz:

BlackBerry OS ve BlackBerry 10
Nokia S40
Nokia Symbian S60
Android 2.1 ve Android 2.2
Windows Phone 7
iPhone 3GS/iOS 6

Yukarıdaki platformalara destek gelmeyeceği açıklanmıştı.Sebep olarak ise 2009 yılında WhatsApp’ı kurduğumuzda insanların mobil cihaz kullanımları şimdikinden çok farklıydı. Apple App Store sadece birkaç ay önce açılmıştı. O zamanlarda satılan akıllı telefonların yüzde 70’i BlackBerry ve Nokia işletim sistemine sahipti. Google, Apple ve Microsoft tarafından sunulan mobil işletim sistemleri – bugün satışların yüzde 99.5’ini oluşturan – o zaman mobil cihaz satışlarının yüzde 25’ten daha azını oluşturuyordu.

Fakat yine aynı sayfa üzerinden yapılan bir güncelleme duyurusu ile BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 telefonlarda desteğini 30 Haziran 2017 tarihine kadar uzatmıştır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı