WhatsApp arşivlenmiş dosyalar

Dünyanın en aktif olarak kullanılan ve tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta arşivlenmiş sohbetlerin nerede olduğunu ve arşivlenen sohbetlere nasıl girileceği konusunda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

WhatsApp sohbet arşivleme özelliği sayesinde ileride telefonunuza format attığınızda ya da yanlışlıkla konuşmaları sildiğinizde tekrar getirmede kolaylık sağlamaktadır. Genellikle telefonunuzda yaşanan anlık bir sorundan dolayı format atmanız gerektiğinde, görüşmelerin gideceğinden korkanlar için bire bir özellik diyebiliriz. Arşivlediğiniz sohbetler, sohbetler ekranında görünmediğini hatırlatalım.

WhatsApp’ta grup ve kişi sohbetlerinizide arşivleyebilirsiniz.Arşivlediğiniz sohbetler WhatsApp hesabından silinmediği gibi WhatsApp uygulamasını silseniz bile telefonunuzda duracaktır.

Whatsapp arşivlenmiş sohbetleri nerede bulunuyor?

Sohbet arşivlerinize ulaşmak için sohbet ekranını en aşağıya kaydırınız.

Ekranın en altında bulunan “Arşivlenmiş sohbetler” seçeneğine dokununuz.

Arşivlenmiş sohbetler” ekranında ise tüm arşivlenen görüşmelerinize ulaşabilirsiniz. Görüşmeleriniz normal sohbetlerden farklı olarak arşivlendi uyarısı alacaksınız.

Eğer sohbetinizin arşivlemekten vazgeçmek istiyorsanız çıkarmak istediğiniz görüşmenin üstüne basılı tutun ve en üst bölümde yer alan yukarı ok gösteren tuşa basınız. Bu tuş “Arşivden çıkar” anlamına gelmektedir.

Görüşmelerinizi tek tek arşivlemek istiyorsanız eğer sohbetler sekmesinde, gizlemek istediğiniz sohbetleri tek tek işaretleyiniz. Daha sonra açılan seçeneklerden “arşivle” seçeneğine basınız. Tüm görüşmelerinizi arşivlemek için WhatsApp Ayarlar > Sohbetler > Tüm Sohbetleri Arşivle adımlarını takip edebilirsiniz.

Not: Arşivlediğiniz sohbet görüşmeleri İCloud yada Google drive (Bulut sistemleri” hesabınıza yedeklenmediğini hatırlatalım.Eğer arşivlerinize tekrardan ulaşmak istemiyorsanız, arşivleme yerine silme özelliğini kullanmanız yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı