Kapat
siber güvenlik - Veri yedekleme ve veri kurtarma çok ince bir nokta
Haber 6 0

Veri yedekleme ve veri kurtarma çok ince bir nokta

Verileri düzenli olarak yedeklemek tüm ciddi işletmeler için bir rutin olmalıdır. Veri yedekleme, dijital bilgilerin düzenli kopyalanması, yeniden düzenlenmesi ve saklanmasıdır. Veri yedekleme, fiziksel bir veri depolama aygıtı kullanılarak veya bir bulut sunucusu veya özel bir sunucu kullanılarak yapılabilir.

Veri yedekleme, işletmeler için daha erken bir zamana erişmelerine izin verdiğinden, işletmeler için önemlidir. Daha da önemlisi, veri yedekleme, kaybedildikten sonra verileri almak için bir yoldur. Güvenlik ihlali durumunda veriler kolayca kaybolabilir . Her türlü dijital bilgi silinebilir veya bozulabilir. Veri yedekleme, veri güvenliğine yönelik ilk adımdır.

Veri Kurtarma

Veri kurtarma, bozuk veya hasarlı depolama nedeniyle kolayca erişilemeyen verileri geri yükleme işlemidir. Hasar hem fiziksel depolama aygıtında hem de dosya sisteminde bir hasar olabilir. Çoğu durumda, düzenli veri yedeklemeleri uygulamak, veri kurtarma işlemini önemli ölçüde kolaylaştırabilir.

Çoğu iş için, bozuk bölümler ve dosya sistemleri veya üzerine yazılan veriler nedeniyle veri kurtarma gereklidir. Bir veri kurtarma planı, her işletmenin veri güvenliği stratejisinin bir parçası olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir