Uygulamaların ana ekrana gelmesini engelleme

Android Uygulamalarının Kısayollarının Ana Ekrana Gelmesi Nasıl Önlenir?

Hemen hemen her cihazda başa gelen sorunlardan biri de çoğu uygulamanın kısayollarının ana ekranda yer kaplamasıdır. Gereksiz bir kalabalık olarak gözükse de çoğu işimize yaralan uygulamalar o bölümde yer alıyor. Ancak işe yaramayan ve hiç kullanılmayan uygulamaların kısayollarını ana ekrandan kaldırmak için de birşeyler yapmak gerekiyor.

Ana Ekrana Simge Ekle

Android işletim sistemine sahip cihazlarda uygulamaların kısayollarının ana ekrana gelmesini önlemek için ilk olarak kendi mağazası olan Google Play Store uygulamasını açmak gerekiyor. Daha sonra da uygulamanın hemen sol üst tarafından yer alan seçenekler butonundan giriş yaparak açılan menü üzerinden ayarlar kısmına gidiliyor. Ayarlar bölümünden de genel kategoriler altında bulunan ana ekrana simge ekle yazının hemen yanında yer alan işaretli bölümü iptal ederek, çıkış yapmak yeterli oluyor.

Yukarıda anlattığımız işlemler uygulandığı zaman, cihaz kullanıcısı izin vermediği takdirde Google Play Store üzerinden indirilen uygulamaların kısayolları otomatik olarak ana ekrana gelmeyecek ve gereksiz yere de kalabalık yapmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı