Ücretsiz ve başarılı site açma platformları

WordPress’i hemen hemen hepiniz biliyorsunuzdur. İnternet üzerinde en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden olan WordPress’i, aynı zamanda kendi sitesi üzerinden hazır bir şekilde kurmanız da mümkün.

İlk blogunuzu açarken faydalanabileceğiniz sistem, oldukça hızlı ve kolay bir arayüze sahip. Çeşitli eklentiler yardımıyla özelleştirebileceğiniz, dilediğiniz şekilde kullanabileceğiniz WordPress hemen hemen her özelliği sunuyor. Sosyal medya paylaşımlarından tutun, istatistik kayıtlarına kadar pek çok konuda yardımcı olan WP’yi kendi sunucuları üzerinde kurup, sitenizi dizayn etmeye başlayabilirsiniz.

WordPress.com üzerinden ücretsiz üye olup, anında sitenizi kurabilirsiniz. Her ne kadar ücretsiz üye olanlar e-posta alamayıp, canlı yardım desteğinden faydalanamasa da, WordPress topluluk forumları son derece aktif ve aradığınız bilgileri bulabiliyorsunuz.

Blogger

Eski bir blog altyapı sistemi olan Blogger, WordPress kadar güçlü olmasa da yeni kullanıcılar tarafından daha ulaşabilir halde. Google tarafından satın alınan Blogger, pek çok tema seçeneği sunuyor ve mobil platformlar, yani küçük ekranlar için de uyumlu.

Blogger’ın en önemli özelliklerinden birisi de Google uygulamaları ve servisleriyle olan uyumluluğu. Örneğin blogunuz için fotoğrafları ve diğer dosyaları Google Drive hesabınızda saklayabiliyorsuınuz. Bu noktada 15GB’a kadar alanınız var.

Wix

Son yıllarda öne çıkan Wix’in asıl amacı ücretsiz bir web sitesi yapmak ve başarılı bloglar yaratmanıza da olanak sağlıyor. 500MB host alanı ve 500MB trafik alanı veriyor fakat bunu aşarsanız, ücretli üyeliğe geçiş yapmanız isteniyor.

Wix Editor sayesinde sitenizi dakikalar içinde yaratabildiğiniz gibi, arayüzü de son derece basit. Kişisel bir site veya portfolyo yapacaksanız, Wix’i tercih edebilirsiniz. Üstelik sitenizde çok fazla reklam da göstermiyor.

Weebly

Esnek bir editör aracıyla gelen Weebly, ‘sürükle bırak’ mantığıyla çalıştığı için yeni blog açacaklara tavsiye edilen bir sistem. Tek yapmanız gereken temel bir temayı seçmek ve ardından yazıları, sosyal medya linklerini, görüntüleri ve diğer seçenekleri istediğiniz şekilde düzenlemek.

Wix gibi o da 500MB saklama alanı veriyor. Bu yüzden bolca fotoğraf yükleyecek olanlara tavsiye etmesek de, kişisel kullanımlar için son derece başarılı bir site.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı