Twitter Moments yayınlandı

Twitter’ın birkaç gün önce Google’a satılacağı yönünde gelen duyumları Twitter Google’a mı satılıyor haberimizde sizlerle buluşturmuştuk. Tüm bu gelişmelerin ardından Twitter ve Google’dan satış ile ilgili bir açıklama gelmez iken kullanıcı etkileşimini arttırmak isteyen Twitter uzun süredir denemelerini gerçekleştirdiği Moments özelliğini devreye soktu.

Twitter, Moments özelliğinin denemelerine geçtiğimiz yıl başlamış ve Project Lightning kod adı ile test sürecine almıştı. Ortak gönderileri tek bir alanda toplamayı sağlayacak olan Moments özelliği hem web üzerinden, hem de mobil üzerinden kullanılabiliyor.

Twitter’ın yeni özelliği olan Moments anasayfa üzerinde yer almakta olan bildirimler sekmesinin hemen yanında yer alacak ve şimşek simgesine sahip olacak. Moments özelliği için özel bir sayfa hazırlayan Twitter tasarımcıları bu özelliği aktif olarak milyarlarca kullanıcısına sunuyor. Favori belirleme işlemlerine benzeyen Twitter Moments özelliğinde Moment oluştur butonunu kullanarak ilgi duyduğunuz veya bulmak istediğiniz kelimeyi yazarak bu kelime ile ilgili tüm paylaşımlara erişebilirsiniz.

Moment özelliğini güzelleştiren ise burada kendinize özel listeler oluşturabilmeniz. İlgi duyduğunuz terimleri tek tek sıralayan Twitter sayfasında istediğiniz paylaşımları işaretleyerek kendinize bir sayfa oluşturabilir, kapak fotoğrafı belirleyebilir ve hazırladığınız moment sayfasının diğer kullanıcılar tarafından ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz. Tüm Twitter kullanıcılarına açılan Moment özelliğinde hemen sol bölümde en çok ziyaret edilen ve ilgi gören moment listelerinin de yer aldığı bir bölüm bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı