Türk Telekom K8 Temel özellikleri

Türk Telekom firmasının hat sahiplerine özel olarak LG firması ile anlaşma yaparak sunduğu akıllı telefon Türk Telekom K8 telefon incelemesini sizlere burada yapmak istiyoruz. LG firmasının son yıllarda yaptığı ciddi yatırımlardan sonra karşımıza çıkarttığı akıllı telefon olan ve orta seviye telefonlar arasında özellikleri ile dikkatleri üzerine çeken Türk Telekom K8’in birçok özelliğinin fiyatına göre üst düzey olduğunu açıklamak istiyoruz.

Fiyat olarak 650 TL ile 700 TL bandında satışa sunulan bu telefonun özelikle iki farklı renk seçeneği Türk Telekom tarafından kullanıcıları hizmetine sunulmaktadır. Beyaz ve Siyah renk seçenekleri bulunan Türk Telekom K8’in merak ettiğiniz teknik detayları hakkında bilgi verelim.

Türk Telekom K8 Temel özellikleri

İşlemci olarak Android tercih eden Türk Telekom K8’de bulunan işlemci kapasitesi 1.3 GHZ kapasitesinde ve 4 çekirdek sayısına sahip. Android 6.0 Marshwallow ile hizmetine sunulan bu telefonun son güncellemeleri alacak olması gerçekten dikkat çeken bir özelliği bünyesinde barındırıyor.

5 inç gibi düşük bir ekran boyutu bulunduran Türk Telekom K8’in genellikle küçük ekran severlere hitap etmesi bu telefona olan talebin giderek artmasına neden olmaktadır. IPS LCD ekranı bulunan ve 720 x 1280 Piksel çözünürlüğünde ekran ile karşımıza çıkan bu telefonda aynı zamanda 8 GB dahili hafıza kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuların başında gelmektedir. 8 GB dahili hafızanın düşük olduğunu düşünen firma burada ek bir özellik olarak SD kart desteği ile birlikte telefonun 32 GB’a kadar hafızasının artmasına izin vermektedir. 4.5 G internet teknolojisini destekleyen bu telefonu isterseniz sizlerde 3 G teknolojisinde kullanabilirsiniz. Batarya konusunda biraz eleştiri alan bu telefonda 2100 mAh gücünde bulunan batarya sizlere en fazla 1 günlük kullanım sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı