Kapat
Tesla araçları artık daha uzun mesafeler katedebiliyor - Tesla araçları artık daha uzun mesafeler katedebiliyor
Haber 8 0

Tesla araçları artık daha uzun mesafeler katedebiliyor

Tesla tarafından yapılan açıklama ile, Tesla Model S için 603, 50 km, Model X için 523 km mesafe söz konusu. Üstelik bu mesafelere tek şarj ile mümkün. Geliştirilen araçlar bugün itibariyle Tesla web sitesinden sipariş edilebiliyor.

Tesla resmi sayfasından yapılan açıklamalara göre; Tüm Model S ve Model X modelleri %93 verimlilik ile çalışıyor. Bu verimliliği elde edebilmek için optimize edilmiş sabit mıknatıslı senkronize çalışan relüktans motorunu, silisyum karbür güç elektroniklerini ve geliştirilmiş yağlama, soğutma, yatakları ve dişli tasarımlarını birleştiren Tesla’nın en yeni nesil tahrik ünitesi teknolojisinden yararlanılıyor. Araçlardaki hızlanma, sürüş konforu ve en iyi mesafeyi yaratabilmek için, aktarma organlarında ve süspansiyonlarda geliştirmeler söz konusu.

Geliştirilen adaptif-süspansiyonlar sayesinde, sürüş sırasında güvenlik arttırılırken sürüş konforu ciddi derece arttırılmış durumda. Aynı zamanda geliştirilen lastik tasarımları ile de performans ve konfor üst düzeye çıkarılmış. Tüm bu geliştirmeler ve iyileştirmeler ile beraber 0-100 km hızlanma süreleri ciddi oranda iyileştirilmiş.

Tesla’nın Model X ve Model S elektrikli araçlarını diğer üreticilerin elektrikli araçlarıyla kıyasladığınızda, tek şarj ile katedilebilecek mesafenin çok ciddi farklara ulaştığını görebilirsiniz.

Elektrikli araçların mesafe karşılaştırmasına bir bakalım;Tesla Model S 1024x535 - Tesla araçları artık daha uzun mesafeler katedebiliyor

Model Tesla Model X Tesla Model S Nissan Leaf Chevy Bolt Jaguar I-Pace Audi E-Tron
Mesafe 523 KM 603,5 KM 363,71 KM 376,58 KM 376,58 KM 328,30 KM

Rakiplerine neredeyse iki kat fark atan Tesla’nın araçları, maksimum hızlarıyla da rakiplerinden önde. 250 km hıza ulaşabilen Tesla Model S ve Tesla Model X, rakiplerine oranla daha ağır araçlar. Sahip olduğu üstün mühendislik ve yüksek verimlilik ile rakiplerinin her zaman önünde görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir