Telefonu uzaktan kumanda olarak kullanmak için ilk şart kızılötesi özellik

Bazı akıllı telefonlarda kızılötesi özelliği olduğunu görmüşsünüzdür. 2000’li yıllarda dosya aktarımı için popüler olan bu uygulama akıllı telefonların gelmesi ile rafa kalkmıştı. Fakat artık günümüzde kızılötesi özellik tekrar popüler olmaya başladı. Neden derseniz uzaktan kumanda olarak telefonunuzu kullanmak istiyorsanız mecburen kızılötesi özelliğinin olması gerekmektedir. Tabi kızılötesi olmadan bazı Smart TV özelliği olan televizyonları kontrol edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse D-Smart, Digitürk ve Kablo TV gibi aboneliklilerin uydu alıcısını kontrol etmek için kızılötesi gerekiyor.

Genellikle birçok kişi akıllı telefon aldığında otomatik olarak uzaktan kumanda olarak kullanabileceğini düşünmektedir. Fakat Kızılötesi özelliği olmayan akıllı telefonlarda bu özellik kullanılmamaktadır.

Sadece televizyon kumandası değil, uydu alıcıları, klima kumandası v.s. v.s. uzaktan kumandası olan her türlü cihazı telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.

Akıllı telefonlarda uzaktan kumanda özelliği kullanma hakkında herhangi bir sorununuz olursa bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz. Kızılötesi özelliğiniz varsa en iyi uygulama olan Peel Universal Smart TV Remote Control
uygulamasını tavsiye ediyoruz. Hızlı ve desteklediği cihaz modelleri ile rakipsiz bir uygulama diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı