Steam kütüphanesi baştan sona yenileniyor

Popüler oyun platformu Steam, GDC 2019 fuarında yaptığı açıklamalarda Steam kütüphanesinin baştan sonra yenileceği bilgisine yer verdi. Game Developer Confrence 2019 etkinliğinde yer alan Steam çalışanları, yaptıkları açıklamalarda gelecekteki planlarına yer verdi. Son zamanlarda ciddi oyuncu ve geliştirici kaybı yaşayan Steam, konferansta önemli konulara değinerek ve getirmeyi planladığı yeni özellikler ile güven tazelemiş gibi duruyor.

Konferansa ilişkin başlıklar şöyle;

Steam etkinlikleri

Steam üzerinden oyunculara, oyun geliştiricisi tarafından oluşturulan bir etkinlik sayfası veya Steam yöneticileri tarafından yönetilen bir etkinlik sayfası paylaşımları yapılmaya başlanacak. Bu etkinlikler ile oyuncuları tekrar kazanmayı hedefleyen Steam, popülaritesi düşen oyunlara ilgi toplamayı hedefliyor.

Yeni bildirimler

Yeniden düzenlenecek olan bildirimler sayfası sayesinde, oyuncular kişisel takvim uygulamalarını (Google Takvim, iCal gibi) Steam takvimiyle eşleştirebilecek. Aynı zamanda isterse kullanıcılar, mobil, e-posta ve mobil uygulama üzerinden bildirimlerini alabilecek.

Ve nihayet, Steam kütüphanesi yenileniyor

Steam’in uzun zamandır hiç bir değişiklik getirmediği bir diğer özelliği olan Steam kütüphanesi tamamen yenilecek. Bu yaz açık beta olarak kullanılmaya başlanacağı duyurulan yeni Steam kütüphanesi, slaytta yer alan görsellerde göz doldurdu. Ancak yaz ayına kadar Steam’den artık umudu kesen kullanıcılarda ne kadar daha sabır bırakır bilinmez ama getirilecek bu güncellemeler ile bir süre daha idare edebilecek gibi görünüyor.

En çok oyun geliştiricilerin canını sıkan kesintiler konusunda her hangi bir değişiklik paylaşılmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı