Sony Xperia XA teknik özellikleri ile ön planda

Sony, Xperia XA’da yazılım yönünden beklendik bir şekilde karşımıza çıkıyor. Xperia’nın kendi arayüzüyle birlikte Android Marshmallow 6.0 kullanılmış durumda.

Sony Xperia XA Teknik Özellikler

Bir Sony telefon için maalesef performans yönünden Xperia XA o kadar da iyi değil. Arayüzde donmalar oluyor, bazen yavaşlamalar ortaya çıkıyor ve bunun dışında çeşitli sorunlar da var. Bunun muhtemelen sebebi de cihazda kullanılan MediaTek çipset. Daha önce Sony MediaTek tercih etmiyordu ve bu sefer Qualcomm yerine daha ucuz bir alternatif tercih edilmiş.

Ürün oyunlarda kötü performans vermese de, şüphesiz daha iyi olabilirdi ve bu konuda da Moto G4 kadar başarılı olamıyor. Bunlar dışında, kullanılan 2GB RAM şu an zaten pek çok orta sınıf telefon için standart konumunda.

Cihazda 2300mAh batarya kullanılırken, 5 inç ve 720p ekran için bu standart sayılabilse de performansı kötü. 90 dakikalık bir MP4 dosyası, yüksek parlaklıkta oynatılınca şarjın yüzde 29’lık kısmını götürüyor ve bu da iyi bir sonuç sayılmaz.

Önceki amiral gemilerinde kullanılan harika Sony lenslerinin de izinin olmadığı Sony Xperia XA, kamera yönünden başarısız bir performans çizerken genel olarak eksi puanlar alıyor. Belki daha uygun bir fiyatla, farklı bir marka tarafından satılsaydı iyi denilebilirdi fakat bu isimle değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı