Son trend: Uzaydan fotoğraf çekebilen uygulama! 

Spelfie adlı uygulama ile uzaydan selfie çekmek mümkün!

Geliştirilen yeni uygulama özel uyduları kullanarak uzaydan fotoğraf çekilmesini sağlıyor. İşte yeni uygulama Spelfie.

Özellikle yurtdışında yapılan konser ve maç gibi toplu etkinlikler için Spelfie uygulaması büyük bir popülerlik kazandı. Uzaydan fotoğraf çekme imkanı sağlayan bu uygulama, yapılan özel anlaşmalar sayesinde uydu görüntülerini kullanıyor. Geçtiğimiz günlerde ilk fotoğraf çekme işlemleri yapılarak uygulamanın tanıtımı gerçekleştirilirken, Endonezya’da yapılan bu etkinlikler yoğun bir kalabalık ilk defa görüntülendi. Spelfie ile harflerini Kazan kalabalık grup uygulamanın tanıtımını da başarılı bir şekilde yaparken ilgili görüntüler ilk olarak BBC’nin ‘Saving Our Beautiful Bali’ belgeselinde görüldü.

İskoçya’da geliştirildi!

Özel bir yazılım şirketi tarafından geliştirilen uygulama, özellikle insanların bir tepki ya da dikkat çekme aracı olarak kullanması için planlandı. İnsanların dünyayı değiştirmesi adına sosyal ve imgelerden yararlanmasını isteyen şirket geliştiricileri, kalabalık grupların yapacağı etkinliklerde uygulamanın büyük bir kolaylık sağlayacağını söyledi.

Etkinliğin daha önceden kayıt edilmesi ile birlikte uydu üzerinden fotoğrafının çekilebileceğini belirten yöneticiler, kısa süre içerisinde daha geniş bir alanda uygulamanın destek sağlayacağını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı