Siber güvenlik neden önemli

Bir işletme yürüten herkes, işletmenin kendisi ile ilgili herhangi bir bilginin de sahibidir. Buna şirket tarafından sunulan ürün veya hizmetler, iş planları ve finansal planlar, mal veya hizmet alıcıları hakkında bilgi dahildir.

İş verilerinin bazıları risk azaltımı, gelir optimizasyonu ve işletmenin genel olarak iyileştirilmesi için kullanılmaktadır. Verilerin gelecekteki faydaları sağlayabileceği gerçeğiyle, bir varlık haline gelir. İşletmenizi iyileştirmek için kullanılan herhangi bir varlık, güvenli ve gizli kalmalıdır – ve bu, verilerin bir varlık olarak önemidir.

İşletme İtibarı

Tüm işletmeler başkalarına mal veya hizmet sağlamak için var olurlar. Kredi kartıyla tek bir ürünü satın alarak bile müşterileriniz hassas bilgilerle size güveniyor . Elbette, ciddi bir iş, müşterilerinin bilgilerini kasıtlı olarak kullanmaz. Ancak, kasıtsız bir veri sızıntısı bile işletmenizin itibarını kolayca etkileyebilir.

Herhangi bir veri sızıntısı ve herhangi bir güvenlik ihlali, her boyuttaki işletmeler için de geçerli olan bir tehdittir. Bir güvenlik ihlali olduğunda, sadece paradan daha fazla para var. Kusurlu veri güvenliği, tüm müşterilerinizi riske atıyor ve sonuç olarak işinizin geleceğini de beraberinde getiriyor. İtibar, inşa etmeyi ve yok etmeyi saniye sürer.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı