Kapat
whatsapp 2 - Samsung,LG,Sony WhatsApp otomatik indirmeyi devre dışı bırakma
Mobil 3 0

Samsung,LG,Sony WhatsApp otomatik indirmeyi devre dışı bırakma

Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda WhatsApp uygulaması şüphesiz en çok kullanılan uygulamadır.Sadece Android değil,diğer işletim sistemlerinde de kullanılmaktadır.WhatsApp uygulamasında otomatik indirme özelliğini devre dışı bırakmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayınız.

İlk adım olarak telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açınız. Sağ üst köşede bulunan 3 noktaya bastığınız zaman ayarlar sekmesini göreceksiniz.Ayarlar kategorisine giriş yaptıktan sonra veri kullanımını seçeceksiniz.Bu ekranda 3 farklı kategoride seçenekleri seçmeniz gerekmektedir.

İlk seçenekte “Mobil Veri Kullanırken” bölümünde sadece fotoğraf seçmenizde avantaj bulunmaktadır.Nedeni ise size gelebilecek yüksek MB’lı bir video otomatik inerse internet kotanızı doldurabilir.

İkinci seçenekte ise “Wi-Fİ’ya bağlıyken” bölümünde ise hepsini işaretleyebilirsiniz.Ama evde kullandığınız Wİ-Fİ internetiniz kotalı ise sadece fotoğrafları seçmekte fayda vardır.

Üçüncü ve son seçenekte ise “Dolaşımdayken” bölümünde hiçbir şeyi işaretlemeyin.

Sonuç olarak her 3 seçenekte tüm seçenekleri kaldırın.Size herhangi bir fotoğraf yada video geldiğinde dokunarak indirmek her zaman avantaj sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir