Samsung Kamera ve Ekranı Birleştiriyor!

Samsung heyecan yaratan bir ekran teknolojisini sunabilir.

Samsung’un 2020’de birlikte ekran teknolojisinde yeniliğe gideceği açıklandı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Samsung ekran üzerinde herhangi bir sistem kullanmayı tercih etmezken, kamera gibi pek çok farklı donanımın ekran altında yer alacağı ifade edildi. Konu ile ilgili bilgileri paylaşan Samsung, özellikle daha büyük ekrana sahip olmak adına yapılan çentik gibi tasarımların da önüne geçecek olan bu yeni tasarımıyla daha büyük ekranları kullanıma sunmak istediği belirtildi.

Kamera Ekran Altına Giriyor

Kameraların farklı alanlarda yer aldığı pek çok farklı model geliştirilse de her birinde kamera için özel bir yerin ayrılması gerekiyor. Kapanıp açılabilen, telefon üzerindeki özel bir aparat sistemine sahip cihazlarda ise yine fotoğraf çekimlerinde bu bölümlerin kapatılıp açılmaya çalışılması kullanım açısından pratiklik sunmuyor.

Samsung ise yeni dönem ile birlikte ekran teknolojisini geliştirerek kameraların ekran altında yer almasını sağlayacak. Bu sayede kişilerin kamera ile fotoğraf çekerken ekbir işlem yapmasına gerek kalmayacağı gibi ekran altında aktif hale gelecek olan kamera kolaylıkla kullanılabilecek. Samsung’un yeni teknolojisinde başarıya ulaşması ve kullanıcılar tarafından da bu yeniliğin beğenilmesi, mobil sektörde yeni bir dönem başlatabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı