Samsung Galaxy Watch vs Huawei Watch GT Akıllı Saat Karşılaştırması

Akıllı saat almaya karar verenlerin herhalde en çok ikilemde kaldığı modeller bunlardır. Samsung gibi bir dev tarafından sunulan Galaxy Watch ile Huawei tarafından son dönemlerin en iyisi olarak görülen Huawei Watch GT. 

Bu iki modeli kıyaslarken fiyattan ekrana, bataryadan depolamaya pek çok kıstası ele aldık. Doğal olarak Huawei Watch GT ile Galaxy Watch kıyaslaması yaparken tam anlamıyla aradığınız soruların cevaplarını bulabileceksiniz. 

  1. Batarya 

Samsung Galaxy Watch bataryası karşılaştırma sonucunda Huawei Watch GT’ye göre bir tık önde gibi duruyor. Watch GT için 420 mAh bir batarya söz konusu iken Galaxy Watch 472 mAh batarya ile sunuluyor.

  • RAM ve ROM 

Akıllı saatinizin hızlı çalışabilmesi için önemli olan bir diğer unsur ise RAM oluyor. Fakat burada 16 MB RAM ile Huawei Watch GT sınıfta kalıyor. Ayrıca dahili depolama alanı da 128 MB. Samsung Galaxy Watch ise 768 MB RAM ve 4 GB ROM ile sunuluyor. 

  • Ekran

Ekran boyutu açısından Huawei Watch GT bir adım öne geçiyor. Zira 1.39” ekranına karşılık Galaxy Watch 1.30” bir ekrana sahip. Ancak Galaxy Watch darbeye dayanıklı bir ekran ile aradaki farkı kapatabiliyor. Yinede Huawei Watch çözünürlük ve piksel yoğunluğuyla çok daha kaliteli bir görüntü sağlıyor. 

  • Sağlık Aktiviteleri

Samsung Galaxy Watch ile koşu, yürüyüş, bisiklet, fitness, yüzme, eliptik bisiklet fonksiyonlarını kullanabiliyorsunuz. Huawei Watch GT ise yürüyüş, koşu, tırmanış, bisiklet ve yüzme seçeneklerini sunuyor. 

  • Desteklenen Bağlantılar

Burada herhalde en büyük fakrı Wi-fi oluşturuyor. Zira Samsung Galaxy Watch için Wi-fi bağlantısı mümkün iken Huawei Watch GT için bu destek yok. Her ikisinde de SIM olmamasına rağmen Bluetooth mümkün. Ayrıca NFC ile kablosuz şarj mümkün. 

  • Uyumlu İşletim Sistemleri

Huawei Watch GT için iOS 9 ve üzeri, Android 4.4 ve üzeri bir işletim sistemine sahip cihazınızın olması yeterli. Samsung Watch içinse Android 5.0 ve üzeri, iOS 9 ve üzeri bir cihazınız olmalı. 

  • Fiyat

İki model arasında bariz bir üstünlük arandığında Samsung Galaxy Watch daha iyi bir seçim gibi görünebilir. Ancak buna rağmen Huawei Watch GT fiyatı 950-1.000 TL bandında seyrediyor. Galaxy Watch içinse 1.900-2000 TL civarı bir tutar mevcut. 

Her iki cihaz için de benzer modeller baz alınarak karşılaştırma yapıldı. Huawei Watch GT akıllı saat için 46.5 mm gövdeye sahip olan model seçildi. Buna istinaden Samsung Galaxy Watch için 46 mm gövdeye sahip modeli baz alındı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı