Samsung artık Siri’nin geliştiricileri ile çalışacak

Dünyanın en zeki ve akıllı asistanı olarak akıllı telefon ve tabletlerde yer alan yazılım olan Siri uygulamasının ekibinin Samsung tarafından satın alınacağı belirtildi.

Siri uygulamasının geliştirici ekibinin artık Samsung ile çalışacağı belirtildi. Dünyanın en iyi akıllı uygulaması olan Siri’nin ekibinin Samsung’a transfer olacağı ve işlemlerin iki firma arasında görüşme aşamasında olduğu belirtildi. Önümüzdeki günlerde Samsung ve Apple’ın konu üzerinde anlaşmaya varılacağı belirtildi.

Kişisel asistan olarak kullanılan bir uygulama olan Siri’nin ekibini kendine transfer etmek isteyen Samsung’un bu önemli karar ile daha gelişmiş bir kişisel asistan hazırlamak istediği belirtildi. Teknoloji dünyasını yakından ilgilendiren bu ince haber konusunda çok net bilgiler yer almaz iken önümüzdeki günlerde her iki taraftan da açıklamalar geleceği belirtildi. Yapay zeka ile geliştirilen bir uygulama olan Siri’nin daha gelişmiş versiyonu için uğraş veren Samsung’un nasıl bir yol haritası izleyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı