PTT Kart Şifresi Değiştirme

PTT kart sahibi olan kullanıcılar, PTT kart şifresi değiştirme işlemlerini yapması kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. PTT kart şifresinin unutulması ya da güvenlik için değiştirilmesi gerekebileceğinden dolayı bu tür durumlarda işlemlerin nasıl yapıldığının bilinmesi gerekir. Zira özellikle acil bir durum yaşandığında şifre değişikliğinin bilinmemesi nedeniyle mağduriyetlerin yaşanabilmesi söz konusudur.

PTT Şubelerinden PTT Kart Şifresi Değiştirme

PTT kart şifre alma işlemlerinde tercih edilebilecek ilk yöntem PTT şubelerine gitmek olmalıdır.  En kesin çözüm olarak tercih edilebilecek bu yöntemle, en yakındaki PTT’ye gidilerek müşteri temsilcisi ile yapılacak görüşmeler neticesinde yeni bir şifre talebinde bulunabilir. Böylece güvenli bir şekilde değişiklik yapılmış olacaktır.

PTT Matikler Üzerinden PTT Kart Şifresi Değiştirme

Sıra beklemek istemeyen kişiler için ise bir diğer yöntem PTT Matik ile kart şifresi almaktır. Bu yöntemde kartın takılması ve sonrasında güvenlik bölümleri üzerinden şifre değişikliği adımlarının takip edilmesi yeterlidir. PTT matiklerde yapacağınız bu değişiklik sonrasında kartı kullanacağınız her yerde belirlediğiniz yeni şifreyi kullanmanız gerekecektir.

PTT Müşteri Hizmetleriyle Şifre Değiştirme 

Özellikle mesai saatleri dışında ve PTT Matik’e gidilemeyecek durumlarda müşteri hizmetlerinden destek alınabilir. PTT müşteri hizmetleri için 444 7 188 numaralı telefon kullanılabilir. Bu telefon ile erişim sağlandığında şifre yenileme talebinde bulunulması yeterli olacaktır. Bu bağlantıda hızlı bir şekilde müşteri temsilcisine ulaşmak istiyorsanız telefondaki 0 tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Böylece hızlı bir şekilde yönlendirmeniz yapılacak ve şifre yenileme talebiniz müşteri temsilcisi tarafından alınarak sonuçlandırılacaktır.

SMS ile PTT Kart Şifresi Değiştirmek

Tercih edilebilecek bir diğer yöntem ise şifre yenileme işlemlerini kısa mesaj ile yapmaktır. SMS yönteminin de desteklendiği şifre değiştirme ve yenileme işlemlerinde kişilerin işlemlerini gerçekleştirebilmesi adına PTT için SIFRE yazarak boşluk bırakması yeni şifresini girmesi ve PTT kartın arkasında yer alan kart numarasının son 7 hanesini yazarak 3290’a mesaj göndermesi gerekmektedir. Bu şekilde atılacak bir mesaj sonrasında şifre değişikliği talebi alınacak ve sisteme yapılacaktır.

Kişiler mevcut yöntemlerden istediğini tercih edebilir ve bu yöntemler arasında hiçbir şekilde bir fark bulunmamaktadır. Bu nedenle en kısa ve hızlı yolu tercih ederek yapacağınız işlemler sonucunda şifre ile ilgili olan problemlerinizi giderebilir ve PTT kartınızı güvenle kullanabilirsiniz. Üstelik sadece şifre yenileme işlemleri için değil şifre yenileme işlemlerinin dışında da benzer yöntemleri kullanarak gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Kişilerin PTT kart kullanırken yaşayabileceği problemlerde, karşısına çıkabileceği sorunlar için benzer şekilde destek alınabilir.

PTT kart kullanan kişilerin şifre ile ilgili dikkat etmesi gereken bazı detaylar da bulunmaktadır. Özellikle online alışveriş gibi işlemleri yapan kişiler, şifre ele geçirme gibi durumlara karşı belirli aralıklar ile şifre değiştirmesi önerilmektedir. Oluşabilecek bazı problemlerde daha kişilerin önlem alması ve yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmesi söz konusu olacaktır. Kartınız ile yapılmış şüpheli işlemlerde mutlaka şubelere müracaat ederek destek almalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı