PTT Kart Şifresi Alma

PTT kart kullanan kişiler için zaman zaman PTT kart şifre alma sorunu olabilmektedir. Bu tip durumlarda, PTT tarafından şifre almak adına oluşturulmuş olan adımların takip edilmesi yeterli olacaktır. Eğer şifrenizi unuttuysanız ve yeni bir şifre satın almak istiyorsanız, aşağıda yer alan PTT şifre alma adımlarını takip ederek kartınızı yeni şifreniz ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlk Kullanım İçin PTT Kart Şifre Alma

Kartın ilk geldiği durumda, kişilerin PTT kart için şifre alma işlemlerini yapması gerekmektedir. Bunun için ise en yakın PTT şubesine gidilmesi yeterli olacaktır. İlk kullanım için geçerli olan bu durum, sonraki şifre değişikliği ya da yenilemelerinde gerekli değildir.

PTT Kart Şifre Alma Numarası Ne?

Şubelere ek olarak şifre yenileme ya da yeni şifre almak adına PTT kart şifre alma numarası olan 444 1 788 numaralı telefon numarası aranabilmektedir. PTT kart şifre alma telefon numarası olan bu hat, çağrı merkezi temsilcileri ile yapılacak görüşmeler sonucunda kolay bir şekilde şifre alınmasını sağlamaktadır.

Bu işlemlerin yapılabilmesi adına daha önceden mobil onayın yapılması gerekmektedir. Mobil onayın olmaması halinde telefon üzerinden şifre değişikliğinin yapılması mümkün olmayacaktır. Fakat mobil onayı olan kişiler, çağrı merkezinden alacakları destek sayesinde şifre değiştirebilir. Şifre değişikliği sırasında son onay olarak cep telefonuna gönderilecek olan onay kodunun kullanılması yeterlidir. Bu konuda çok fazla bilgisi olmayan kişilere çağrı merkezi personelleri tarafından destek sağlanacaktır. Bu sayede zorlanmadan işlemlerinizi telefon numarası üzerinden yapabilirsiniz.

PTT Kart Bankamatikten Şifre Alma

PTT kartların şifre ile ilgili işlemlerinde bankamatikler de kullanılabilmektedir. Özellikle ilk kullanımlarda şifre belirleme ekranı ile şifre seçim imkanı sağlayan bankamatik sistemlerinde, şifre değişikliği de yine yapılabilmektedir. Böylece periyodik olarak şifresini değiştirmek isteyen kişiler, en yakın bankamatikten destek alarak kısa süre içerisinde değişikliği yapabilmektedir.

PTT Kart Şifresini SMS İle Alma

PTT kart şifre alma işlemlerinde tercih edilebilecek son yöntem ise SMS’dir. Sistemde kayıtlı cep telefonu ile yapılabilecek bu işlemlerde kart bilgilerine de ihtiyaç duyulacaktır. SMS ile şifre alınması adına SIFRE yazılarak bir boşluk bırakılması, 4 haneli PTT yeni kart şifresinin yazılarak boşluk bırakılması ve son olarak PTT kartın arkasında yer alan 7 rakamın yazılması yeterlidir. Mesajı 3290’a göndererek belirlediğiniz şifreyi etkin kılabilirsiniz.

PTT kart şifresini unuttum nasıl alabilirim ya da PTT kart şifre bloke kaldırma gibi farklı problemlerinizde takip edebileceğiniz bu adımlar sayesinde, istediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz anda yenileme yapabilirsiniz. PTT kart şifre bloke oldu hatası, genellikle şifrenin arka arkaya yanlış girilmesi nedeniyle yaşanmaktadır. Bu nedenle belirtildiği gibi şifre alma adımlarının takip edilmesi ile birlikte yeni bir şifre temini gerekecektir. PTT kart şifre bloke kaldırma ancak bu şekilde olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı