Pokemon GO güncellendi. Pokemon GO yeni özellikler ile geldi

Çıktığı günden beri milyonları peşinden sürükleyen Pokemon Go oyunu yeni özellikleri ile kullanıcılara sunuldu. Niantic tarafından geliştirilen Pokemon Go oyununda kullanıcıları sevindirecek ynei özellikler yer alıyor.

Geçtğimiz yaz piyasaya sürülen oyun çok kısa bir zaman içerisinde 40 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşarak son zamanların en hızlı yükselen oyunu oldu. Fakat Niantic tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan bir güncelleme bu yükselişe gölge düşürdü. Yapılan bu güncelleme ile neredeyse bir çok kullanıcının hesapları sıfırlandı ve bir çok kullanıcı bu yüzden oyunu bıraktı. Kullanıcıların kalbini tekrar kazanmak isteyen Niantic firması bir duyuru yaparak oyunu çok daha güzel bir hale getireceğini açıkladı.

Niantic firması yaptığı açıklamada Pokemon Go oyununda artık 50 km bir alanda destek verecek. Bu özellik sayesinde bisiklet veya motosiklet kullanan kullanıcılar oyunu daha hızlı oynayabilecek. Pokemin Go oyununda en çok sıkıntı yaşatan durum ise oyunun serverlerinin yetersiz oluşu ve kullanıcıların oldukça yavaş bir şekilde oyuna bağlandıkları görülmüştü. Bu konuda da gerekli iyileştirmelerinin yapıldığını açıklayan firma artık oyuna daha hızlı bir şekilde bağlanılacağını ve kopma olmayacağını belirtti.

Oyunda ayrıca 3 adımlı takip özelliği geliştirildi. Serverleri oldukça yoran bu özelliği kısıtlayan firması serverleri geliştirdiği için bu özelliği biraz daha geliştirerek oyuna tekrarden ekleneceğini açıkladı. Pokemon Go oyununa birde takas özelliği eklendiğini duyuran firma, bu sayede oyuncuların kendi aralarında pokemonlarını takas edebileceğini duyurdu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı