Play Station’da indirme hızı düştü Korona onu da etkiledi

Dünyanın evine hapsolduğu bu günlerde internet kullanımı en yoğun günlerini yaşıyor ve bu dolayısıyla internet hızını da etkiliyor. Sony yaptığı bir açıklamayla Play Station’daki bazı oyunların geç inebileceği uyarısında bulunarak oyun severleri uyardı.

Sony, Play Station’ın yeni tip Covid 19 salgını nedeniyle ‘daha yavaş veya gecikmeli oyun indirmeleri’ yaşayabileceğini söyledi

Yavaşlama şimdilik sadece Avrupa için geçerli ve çok oyunculu oyunların normal çalışmasında sıkıntı olmaması bekleniyor.

Salgın nedeniyle Doom Eternal’ı veya PS4’te başka bir oyunu indiriyorsanız, normalden biraz daha uzun sürebileceğini açıklayan Sony yetkilileri oyun severleri bu duruma karşı uyardı.

Korona virüs salgını sırasında PS4’ünüzü çok daha fazla kullanıyor olabilirsiniz, ancak Sony, internetin sorunsuz çalışmasını sağlamak için operatörlerle çalıştığı için indirmelerin yavaşlayabileceği konusunda uyardı. Oyun şirketi Netflix ve Disney Plus gibi akış hizmetlerini indirme indirimlerinde takip ettiği için uyarı sadece Avrupa için geçerli görünüyor.

Play Station patronu Jim Ryan Salı günü yaptığı açıklamada, “Oyuncular biraz daha yavaş veya gecikmeli oyun indirmeleri yaşayabilir, ancak yine de sağlam oyunun tadını çıkaracaklar.” Dedi.

“Eşi görülmemiş sayıda insanın sosyal mesafeyi sürdürdüğü ve İnternet erişimine daha fazla bağımlı hale geldiği için İnternet istikrarı endişelerini ele almanın önemini düşünüyoruz.” Diyen Ryan’ın yorumu, çok oyunculu oyunların etkilenmeyeceğini ima ediyor, ancak oyunların, ek içeriğin ve genel güncellemelerin indirilmesi biraz daha uzun sürecek.

Geçen Perşembe günü, Netflix Avrupa ağlarındaki trafiğini yaklaşık% 25 oranında azaltmak için Perşembe günü 30 gün boyunca Avrupa genelinde akış bit oranlarını azaltmayı kabul etti. Amazon Prime Video, Apple TV Plus ve YouTube, Salı günü bölgede başlatıldığında Disney Plus ile aynı şeyi yaptı.

Salı günü YouTube, azaltma politikasını ABD’yi 30 gün boyunca içerecek şekilde genişletti.

COVID-19 olarak bilinen bir solunum yolu hastalığına dönüşebilen yeni koronavirüs türü, Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde keşfedildi ve o zamandan bu yana aylar boyunca dünyaya yayıldı. Çarşamba sabahı itibariyle, 425.000’den fazla insana bulaşmış ve dünya çapında yaklaşık 19.000 ölüme neden olmuştur.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı