Kapat
whatsapp 2 - Peki WhatsApp Payments heyecanla bekleniyor
Haber 2 0

Peki WhatsApp Payments heyecanla bekleniyor

Dünyanın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a bir yeni özellik daha geliyor. WhatsApp yaptığı bu güncellemeler ile kalitesini her daim göstermektedir. WhatsApp’ın yeni özelliği ise karşı tarafa para gönderme kolaylığıdır. WhatsApp bu özelliği test etmeye başladı. Para gönderme işlemi ise yakında devreye girecek.

İlk olarak WhatsApp para gönderme sistemi Hindistan’ da deneniyor. Testler sorunsuz olarak tamamlandığında ise bu yıl içerisinde hizmete alınacağı belirtiliyor. Anında hızlı para gönderme işlemi için Payments kullamanız gerekmektedir.

Peki WhatsApp Payments nasıl kullanılır?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu özellik Hindistan’da deneniyor. Görsellere bakıldığında ise WhatsApp Payments sistemine dahil ettiği bankaların isimleri çıkmaktadır. Bu sistem ile para göndereceğiniz kişi herhangi bir bankadan Payments hesabı açması yeterli olacak gibi gözükmektedir.

Bu sistemin Türkiye’ye gelir mi sorusuna ise net bir cevap verilemiyor. Fakat günümüzde artık Payments sistemi gibi anlık para gönderimi sağlayan dijital platformlar bulunuyor. Bu platformlar kuruluyorsa WhatsApp’a uyarlamakta çok zor olmayacak gibi gözükmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir