Oyuncu koltuğu nasıl seçilir?

Muhtemelen doğru oyuncu klavyesi ve faresi için hem zaman, hem para harcadınız ve hatta belki diğer oyuncu aksesuarlarına da göz attınız. Fakat şu bir gerçek ki, oyuncular bilgisayar başındaki zamanını bir sandalye üstünde geçiriyor ve bu da zaman içinde sorunlara yol açabiliyor. Peki en iyi oyuncu sandalyeleri hangileri? Oyuncu sandalyesi nasıl seçilir? Oyuncu koltuğu alırken nelere dikkat edilmeli?

Birçok anlamda oyuncu sandalyeleri, oyuncu koltukları normal sandayelerden pek de farklı değil. Yükseklik ayarlamaları ve kol dinlendirme yerleri var. Buna rağmen genellikle kendi tarzları var ve tipleriyle yarış arabası koltuklarını andırıyorlar. Peki oyuncu sandalyesi alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Ergonomi bunların başında geliyor ve belki de en önemlisi. Sandalye omurganızı sorunsuz şekilde desteklemeli ve vücudunuz için yeterli uzunluğuna sahip olmalı. Ayrıca kafa dinlendirme yeri olması da sandalyeye artı puan getirecektir.

Sandalyenin uzun ömürlü olması da önemli aynı zamanda. Bunca para ödediğiniz bir oyuncu koltuğu en azından yıllar boyunca sorunsuz olarak sizi rahat ettirmeli. Bu sebeple aldığınız sandalyenin materyaline, derisine dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Tabii bir gözünüz de garanti süresinde olsun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı