Otomobillere Alexa Sesli Asistanı Geliyor!

Başlangıçta iOS işletim sistemini kullanan iPhone modellerine, sonrasında Android işletim sistemiyle çalışan akıllı cihazlara gelen Alexa, şimdi de otomobillerde kendisine yer buluyor. Alınan bilgilere göre Toyota gelecek yıl piyasaya sunacağı otomobillerde Alexa sesli asistanını kullanacak. Aynı konu üzerinde Hyundai, Ford ve Volkswagen gibi otomobil şirketlerinin de çalışmalar yürüttüğü söyleniyor.

Toyota’nın üst segment otomobillerinin markası olan Lexus’ta yeni otomobillerde Alexa’yı kullanmak için hazırlıklara başlamış bulunuyor. Bahsi geçen yenilik sayesinde otomobilinizin içerisindeyken sesli komut ile müzik veya kitap dinleme, alışveriş listesi düzenleme gibi özeliklerden yararlanabileceksiniz.

Toyota firma yetkilisi ZackHick yapmış olduğu açıklamada, sesli asistan hizmetlerinin son derece hızlı bir şekilde popüler hale geldiğini ve Amazon Alexa entegrasyonu sayesinde Toyota müşterilerinin araçlarında da bu teknolojiden faydalanabileceklerini belirtti. Toyota ve Lexus’unAlexa sesli asistanına sahip modellerinin gelecek yıl düzenlenecek olan CES 2019’da tanıtılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı