Oppo A5 2020 incelemesi

Oppo A5 2020'yi en uygun fiyatlı telefonlar listesine ekleyin.

Oppo A5 2020, akıllı telefon arazisinin kalabalık-orta menzilli bölümünde görünen en yeni telefonlardan biri ve Oppo’nun pazarın bu bölümünde zorlayıcı cihazlar yapmaya devam edebileceğini kanıtlıyor.

Oppo A9 2020’ye çok benziyor, büyük fark kamera kurulumunda. A9’un üstün bir arka kamera dizisi var ve size biraz daha pahalıya mal olacak, ancak bir sonraki telefonunuzda mümkün olduğunca az harcamak istiyorsanız, A5 kesinlikle bir göz atmaya değer.

Oppo A5 2020’yi İngiltere’de yaklaşık 180 £ ve Avustralya’da 300 $ karşılığında çevrimiçi olarak satılmaya başlandı. Ancak henüz bir ABD’de onaylanmadığı için satışa sunulamadı. Bu bir akıllı telefon için çok fazla para değil.

Tabii ki, pazarın alt ucunda bol miktarda rekabet var – Motorola, Honor, Realme ve diğerlerinden – ama Oppo A5 2020, bütçeye duyarlı için ciddi bir dikkate değer hale getirmek için yeterli.

Oppo A5 2020’ye bir göz atın ve bunun birinci sınıf, amiral gemisi bir telefon olmadığını ve onu aldığınızda aynı olduğunu söyleyebilirsiniz. Aynı zamanda ekranın gerçekte olduğundan daha pahalı göründüğünü söylemek adil olacak. Plastik kaplı ve orijinal görünmeyen ekranın kavislerinin güzelliği dikkat çekiyor.

Siyah ve beyaz, burada oldukça 2 renk seçeneği olarak ortaya çıkıyor.  Oppo fabrikada plastik bir ekran koruyucusu takıyor ve silikon bir kılıfı da telefonla birlikte sunuyor. Dolayısıyla, yeni telefonunuz için bazı temel koruma istiyorsanız, mutlaka dışarı çıkıp ayrı bir kasa satın almanız gerekmez.

Bu 6,5 inç ekran ve 9,1 mm kalınlık ile bu kompakt bir ekran değildir, ancak bir elinizle hemen hemen kullanabilirsiniz (eğer büyük elleriniz ve titiz parmaklarınız varsa). Aynı anda ekranda çok şey almak için iyi, ancak küçük bir cebe doldurmak için iyi değil.

Oppo, güç düğmelerini sola koyardı hep fakat bu telefonda güç düğmesini burada sağa koydu. Kulaklık jakı (evet, bir tane var) bir hoparlör ızgarasıyla birlikte cihazın altında.

Parmak izi tarayıcı arka tarafta. Telefon toz veya su geçirmez değil, ancak o zaman bu fiyata bir telefondan gerçekten bir şey beklemezsiniz.

Oppo A5 2020’nin tasarımı tam gönlünüze göre olmasa da, fiyatıyla Android pazarında yer edinmeye değer bir telefon olarak değerlendiriyoruz. Oppo A5 2020 aldığınızda arkadaşlarınızın ve ailenizin yanında rahatça kullanabileceğiniz görselliğe ve özelliklere sahip bir telefonunuz olacak.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı