Kapat
OnePlus 7 Pro 14 Mayısta tanıtılacak - OnePlus 7 Pro 14 Mayıs'ta tanıtılacak
Mobil 10 0

OnePlus 7 Pro 14 Mayıs’ta tanıtılacak

OnePlus markasının OnePlus 7 serisi cep telefonları, 14 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak lansman ile tüm Dünya’da aynı anda tanıtılacak. Düzenlenecek etkinlikte OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro cep telefonlarının tanıtılması bekleniyor.

OnePlus CEO’su Pete Lau geçtiğimiz hafta OnePlus 7 Pro’nun ekranının muhteşen olduğunu dair Twitter üzerinden paylaşımda bulunmuştu. Aynı hafta düzenlenecek etkinliğe dair ipuçları verdiği Tweet’lerinden sonra bugün kesin olarak etkinliğin tarihi ve içeriğine dair paylaşımlarda bulundu. Etkinliği canlı olarak birçok sosyal medya kanalıyla yayınlamayı planlayan OnePlus CEO Pete Lau şu açıklamalara yer verdi. “- Topluluk yaptığımız her şeyin merkezinde yer almaktadır. Tüm dünyadaki etkinliklere ev sahipliği yaparak, OnePlus için bu heyecan verici yepyeni sayfanın başlatılması için mümkün olduğunca çok insanın bize katılabileceğini umuyoruz”.

OnePlus 7 Pro’ya dair sızdırılan özellikler arasında QuadHD+ 90Hz görüntüye sahip olacağıda yer alıyor. Yüksek yenileme hızıyla (90Hz) inanılmaz akıcı bir ekran deneyimi sunması hedeflenen OnePlus 7 Pro, Huawei P30 Pro ve Samsung Galaxy S10 fiyatına yakın bir fiyattan satışa sunulacak gibi görünüyor.

OnePlus 7 Pro özellikleri

OnePlus 7 Pro’ya dair henüz net bir açıklama yapılmadığı için özellikleri net olarak bilinmiyor. Bilinen en kesin özellikler muhteşem bir ekrana sahip olacağı. Bu özellik haricinde diğer özellikler sızdırılan bilgiler ve söylentilerden ibaret. Bu özelliklere yakından bakalım.

Özellikler OnePlus 7 OnePlus 7 Pro
İşletim sistemi Android 9 Pie
OxygenOS
Android 9 Pie
OxygenOS
Ekran 6.2-inch
Full HD+
AMOLED
60Hz
6.64-inch
Quad HD+
AMOLED
90Hz
İşlemci Qualcomm Snapdragon 855 Qualcomm Snapdragon 855
RAM 6GB 10GB
1. arka kamera 48MP birincil sensör 48MP birincil sensör
2. arka kamera Telephoto sensör Telephoto sensör
3. arka kamera Yok. Ultra-wide sensör
Ön kamera Ekranın üstünde Açılır/Kapanır kamera
Batarya 4,150 mAh 4,000 mAh
Şarj soketi USB-C
30W Warp Charge
USB-C
30W Warp Charge
Güvenlik Ekran içine gömülü parmak okuyucu Ekran içine gömülü parmak okuyucu
Boyut 157.7 x 74.8 x 8.1mm 162.6 x 76 x 8.8mm

Günümüzün modası, tamamen her hangi bir çentiğe sahip olmayan infinity ekran modelleri revaçta. Ekranın bütünleşik yapısını bozmak istemeyen üreticiler farklı farklı yöntemler uyguluyor. Son zamanlarda sık görmeye alıştığımız, telefonun kızaklı bir yapısıyla yükselen kamera blogunun sağladığı avantajları birçok üretici kullanıyor. OnePlus 7 Pro’da telefonun arka kasasından yukarıya doğru açılır kapanır bir kamera tipi tercih ederek, ekranda her hangi bir sensör veya kameraya yer vermiyor.

OnePlus 7 Pro görselleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir