O Ses Türkiye İlyas Ekici’nin söylediği farsça şarkı

Bir ziyaretçimiz bizden 27 kasım 2016 günü yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasında İlyas Ekici adlı yarışmacının söylediği şarkının adının ne olduğunu merak etmektedir.Normal şartlarda teknoloji haricindeki konuları kolay kolay cevaplamıyoruz fakat bu konuyu yayınlamak istedik.İnternette videosunu izlediğimizde İlyas Ekici’nin çok başarılı bir şekilde söylediğiniz belirtmek isteriz.

İlyas Ekici’nin söylediği farsça şarkı Zolf Bar Baad şarkısıdır.Bu şarkıyı söyleyen şarkıcı ise Mohse Namjoo’dur.

Şarkıcının kim olduğuna dair Wikipedia bilgisini sizlere eklemek istedik.
Muhsin Nâmcû (Farsça(d. 1976, Türbet Cam, İran) İranlı şarkıcı, besteci, yazar ve müzisyen.Mohsen Namjoo Meşhed şehrinde geleneksel yapıdaki bir aile içerisinde büyüdü. Edebiyat ve müziğe olan ilgisi daha çocukluğunda başlamıştı. Okuldaki sanat etkinliklerinde aktif olarak rol alıyordu. Daha 12 yaşında iken babasını kaybedince annesi ve abileri onu müzik okuluna göndermeye karar verdiler. Burada Nasrullah Nasehpur tarafından eğitildi. Ailesinin karşı çıkmasına rağmen profesyonel olarak müzik yapmaya karar verdi ve müzik eğitimine Tahran Üniversitesi’nde devam etmek için Tahran’a taşındı. Giriş sınavını kazanmak için bir enstrüman çalmayı bilmesi gerekiyordu. Malî durumu nedeni ile gücü ancak bir setar almaya yetmişti.

Temmuz 2009 tarihinde Şems isimli bir şarkısında Kuran’dan alıntılar yaptığı ve İran yasalarına göre ayetlerin müzik eşliğinde söylenmesi yasak olduğu için Kuran’ı karalama suçlaması ile beş yıl hapse mahkûm oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı