NVIDIA. Dizüstü Bilgisayarlara talep arttı

ABD merkezli teknoloji şirketi NVIDIA, 2020'nin ilk çeyrek raporunu Coronavirus gölgesinde açıkladı. Şirket, dizüstü bilgisayarlara olan talebin arttığını ve PC tedarik zincirinde bir iyileşme olduğunu belirtti.

Coronavirüsün dünyaya yayılması da ekonomiyi olumsuz etkiledi. Birçok sektörde COVID-19 nedeniyle duraklamalar oluşmaya başladı. Hükümetler tarafından açıklanan destek paketlerine rağmen, büyük endeksler% 25’ten fazla azaldı.

NVIDIA şirketi, koronavirüs gölgesinde 2020 mali yılının ilk çeyreğiyle ilgili bazı açıklamalar yaptı. Şirket iş ortamına, Çin’in toparlanmasına, diğer baskılayıcı endişelere ve COVID-19’un etkilerine ışık tuttu.

Dizüstü bilgisayar talebi artıyor

ABD merkezli şirketin CFO’su Colette Kress, özellikle Çin’de dizüstü bilgisayar talebinde bir toparlanma olduğunu söyledi. Virüsün merkez üssü Avrupa’ya geçerken, Uzay Doğu ülkesi ekonomik olarak iyileşmeye başladı. NVIDIA, ABD ve Avrupa’da benzer bir iyileşme yaşamaya başladı.

NVIDIA’nın bu ürünlerin arz tarafı güçlenmeye başladı. Şirket bugünkü raporunda, tedarik zincirinin bu çeyrek sonunda% 70 ile% 80 arasında toparlanacağını söyledi. Ayrıca, bu büyüme kişisel bilgisayar segmentine odaklanacaktır.

Kress’e göre, NVIDIA’nın COVID-19 nedeniyle arttığı alanlar aşağıdaki gibidir;

NVIDIA; Hızlandırılmış yöntemin, doğal dil işlemenin ve modellerde interaktif yapay zeka talebinin sağlık hizmeti tarafından da arttığını söyledi. Şirket, Datacenter’ın toplam erişilebilir milyar dolarlık piyasa tahmininde herhangi bir değişiklik yapmadı. Şirketin bu tahmini 2023 yılı sonu için geçerlidir. Şirketin bu yılki piyasa büyüklüğü tahmini 30 milyar dolar.

NVIDIA dizüstü bilgisayar stoklarında herhangi bir sorun beklemiyor

Kress ayrıca, şirketin bilançosu ve süreç boyunca operasyon yürütmedeki önemi hakkında soruları yanıtladı. Yönetici, Datacenter ve oyuncu ürünlerine olan talebin önümüzdeki birkaç ay içinde ona yardımcı olacağını düşündüğünü söyledi. Şirketin mevcut önceliği, tüm tedarik ihtiyaçlarının karıştırılmasını sağlamak olacaktır.

NVIDIA Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeff Fisher, şirketin masaüstü alanındaki arz sıkıntısını dizüstü bilgisayarlar gibi mobil ürünlerden daha kolay ele alabileceğini söyledi. Fisher, dizüstü bilgisayar talebi yüksek olmasına rağmen stoklarda önemli bir sorun beklenmediğini belirtti. Jeff Fisher, dizüstü bilgisayarlara olan talebin artmasına rağmen şirketin masaüstü ürünlere yönelik stokunu da güçlendirdiğini belirtti.

Şirketin kıdemli başkan yardımcısı da şirketin bulut tabanlı oyun hizmeti hakkında bazı istatistikler paylaştı. Açıklanan rakamlara göre, GeForce Now kullanıcılarının% 80’i hizmetleri için düşük güçlü platformlar kullanıyor. Fisher ayrıca GeForce Now kullanıcılarının bu ay oyun sürelerini artırdığına inanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı