Nintendo Switch İncelemesi

Nintendo Switch Nedir?

Nintendo Switch, Nintendo tarafından üretilen son oyun konsolu. Bu cihazın diğer oyun konsollarına göre üstünlüğü ise hem mobil, hem de masaüstü olarak evde kullanılabiliyor olması.

Nintendo Switch Tasarımı

Nintendo Switch, daha önce hiçbir oyun konsolunda görmediğimiz enteresan bir tasarıma sahip. Geleneksel Nintendo tasarımını modern tarzla harmanlayan cihaz, farklı şekillere girebiliyor. Bu da tabii ki sizin kullanım amacınıza bağlı. Dediğimiz gibi, ürünü isterseniz mobil tablet şeklinde kullanabiliyorsunuz, isterseniz masaya yerleştirip televizyona bağlayabiliyorsunuz.

Nintendo Switch Özellikleri

Peki Nintendo Switch’in performansı, rakiplerine nazaran ne durumda? Nintendo, yıllar boyunca donanım ve teknoloji olarak rakiplerinin hep gerisinde kaldı. Nintendo Switch de bu geleneği sürdürüyor ve tabii ki PS4 ile Xbox One kadar başarılı teknik özellikler sunamıyor.

Aslında firmanın böyle bir iddiası da yok ve Nintendo daima ‘casual’ denilen oyuncu kitlesine hitap eden bir marka oldu. Nintendo Switch ise Nvidia Tegra işlemci kullanıyor. 32GB saklama alanı olan cihazda, 802.11.ac Wi-Fi bağlantısı da mevcut.

6.2 inç bir ekrana sahip olan Nintendo Switch, 720p HD çözünürlüğe sahip. Oldukça başarılı bir ekrana sahip olan cihazda canlı renkler, keskin bir çözünürlük mevcut. Dolayısıyla bu konuda oyuncularını tatmin edecektir.

Wi-Fi üzerinden online oyunlara da imkan tanıyan cihazı aynı zamanda yanınızdaki arkadaşlarınızla da oynamanız mümkün. 8 taneye kada Nintendo Switch, yerel ağda eşleşip beraber Mario Kart gibi oyunları oynayabiliyor, üstelik herhangi bir gecikme de bu şekilde yaşanmıyor.

Bir yandan da batarya ömrü endişeleri vardı ve Nintendo Switch’i USB-C güç kaynağından çıkardığınızda, yaklaşık 6-7 saat kadar bir ömrü var. Buna rağmen, The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi yüksek güç tüketimi olan oyunları oynadığınızda, batarya ömrü çok daha kısalıyor ve üç saate kadar düşüyor.

Diğer Özellikler

PS4 ve Xbox One ile kıyaslayınca, Nintendo’nun konsol arayüzleri biraz daha basit kalıyordu. Nintendo Switch’te ise kendine air bir online üyelik servisi bulunuyor. Üye olduğunuzda size her ay ücretsiz bir oyun veriliyor fakat bunlar muhtemelen eski NES veya SNES oyunları olacaklar.

Ek olarak, online serviste lobideler mevcut ve sesli konuşma imkanı da tanıyor. Yurt dışı fiyatı 300 Dolar olarak belirlenen Nintendo Switch, 3 Mart 2017 tarihinde resmen satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Geri bildirim: essa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı