Mobil oyunlarda büyük artış : 2,7 milyon yeni mobil oyun piyasaya sürüldü

Oyunlar ve mobil uygulamaların geniş kapsamlı analizlerini yapan App Annie adlı şirket, mobil oyunların performansları ile ilgili yeni bir rapor hazırladı.

Hızlıca büyüyen mobil uygulama ve oyun sektörü hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Oyunlar ve mobil uygulamaların geniş kapsamlı analizlerini yapan App Annie, yeni raporunu yayınladı. Yayınlanan rapora göre 2018 yılı içerisinde uygulama mağazaları içerisinde harcanan bedelin yüzde 74’ü mobil oyunlar için harcandı.

Mobil oyunlar için gerçekleştirilen harcamaların %95’inin uygulama içi harcamalar olduğunu, yüzde 5 gibi düşük bir oranın ise ücretli oyunlar için olduğunu da söyleyelim.

2018 yılında yapılan mobil uygulama ve oyunların indirmelerinin ise yüzde 33’lük bir kısmı oyunlardan oluşuyor. App Annie tarafından yayınlanan rapora göre akıllı telefon ve benzeri cihazlar ile geçirdiğimiz zamanın yüzde 10’u gibi yüksek bir rakamını mobil oyun oynamak için harcıyoruz. Paylaşılan bir diğer bilgiye göre, mobil oyun yüklemesi geçtiğimiz yıla oranla yüzde 10’luk artış gösterdi.

ee 300x235 - Mobil oyunlarda büyük artış : 2,7 milyon yeni mobil oyun piyasaya sürüldü

Rapora göre Google Play aracılığıyla daha fazla uygulama ve oyun yüklense de, App Store aracılığı ile daha fazla ücretli oyun satın alınıyor. App Annie tarafından açıklanan bilgilere göre mobil uygulamalar ve oyunlar için yapılan harcamaların yüzde 64’ü App Store aracılığı ile sağlanıyor.

Geçtiğimz yıl 2.7 milyon oyun kullanıma sunuldu. Sunulan oyunların 1,6 milyonu Google Play, 1.1 milyonu ise App Store üzerinden oyun severlerle buluştu. Oyun severlerin mağaza içerisinde para harcama alışkanlığı ise 2017 yılına oranla yüzde 15 oranında artış sağladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı