Kapat
windows 10 2 - Microsoft, Windows 10 kullanıcılarını takip edecek
Haber 9 0

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarını takip edecek

Dünyanın en büyük işletim sistemi olan Microsoft patentini aldığı sistem ile birlikte artık Windows 10 kullanan tüm kullanıcıların her bilgilerine erişebilecek, yaptıkları her işlemi takip edecek.
Geçtiğimiz günlerde pek çok kurum ve kişi tarafından Windows 10 kullanan kişilerin bilgilerinin kayıt altına alınmasından dolayı büyük eleştiri alan Mirosoft yeni bir adım daha attı. Microsoft Windows 10 kullanıcılarının tüm yaptığı işlemleri adım adım takip altına alan bir sistemin patentini de alan yazılım firması bu işlemin sistemin geliştirilmesi ve var olan açıkların giderilmesi için olduğunu açıkladı. Ancak bu açıklamaya rağmen gizliliği tamamen bitiren bu takip sistemi büyük eleştiri alıyor.windows-10

Microsoft tarafından patenti alınan sistemin en temel özelliği cihaz üzerinde yapılan tüm işlemleri tamamıyla kayıt altına alması ve belirli periyotlar ile Microsoft’a bildirmesidir. Bununla birlikte henüz faaliyet geçmeyen bu sistem, aktif olarak kullanılmaya başlandığında anlık olarak takip altına alınmanızı sağlayacak. Örneğin bir belge içerisine nasıl dans edileceği hakkında makale yazar iken bir anda karşınızda Bing arama sonuçlarını bulabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir