LG V60 ThinQ  tanıtıma çıktı: 8K video, çift ekranlı 5G

LG V60 ThinQ 5G, Samsung Galaxy S20 ile rekabet etmeye hazır premium bir telefon. Geçen yılki LG V50 ThinQ ve G8X ThinQ’ya benzer şekilde V60, telefona ikinci bir ekran ekleyen Çift Ekranlı bir kılıfla çalışıyor.

LG V60 ThinQ  tanıtıma çıktı: 8K video, çift ekranlı 5G

LG V60’ta 6,8 inç ekran, çift arka kamera ve kulaklık girişi bulunuyor.

LG henüz satış tarihlerini ve fiyatlarını açıklamadı, ancak şirket V60’ın şu Galaxy S20’den daha ucuz olacağını söyledi.

5G dağıtımı 2019’da başladı, ancak bu yıl ve gelecek yıl boyunca daha fazlası gerçekleşecek. Bu nedenle, şu anda her  bölgede 5G olmayabilir, ancak yeni nesil yüksek hızlı mobil veri daha sonra tüm pazarlara gelebilir. ABD’de V60, AT&T, T-Mobile, US Cellular ve Verizon’dan satışa sunulacak. LG’nin ABD için ikinci 5G telefonu ve daha fazla 5G cihazının sadece LG’den değil, diğer telefon üreticilerinden de gelmesi bekleniyor.

Tasarım: Büyük ekran, büyük telefon

Geçen yıl 6.4 inçlik ekrana sahip olan V50 ile karşılaştırıldığında, V60’ın daha büyük 6.8 inçlik OLED ekrana sahip. Bu yönüyle YouTube videolarını izlemeyi ve internette gezinmeyi daha rahat hale getiriyor ve renkler gerçekten zengin ve canlı. Ancak telefon da çok büyük. Bu nedenle tek elle manevra yapmak zor olacaktır.

Çift Ekrandan faydalanmayı öğrenmek biraz zaman gerektirir.  Çift Ekran ile, tek bir ekranı özelleştirebileceğiniz sanal bir oyun denetleyicisi olarak kullanabilir veya her iki ekranda da çoklu görevler yapabilir veya tablet gibi tüm uygulamalarda belirli uygulamaları genişletebilirsiniz. Yine de ortada kesilen büyük bir menteşe olduğunu unutmayın. Çift ekran özelliği Motorola Razr veya Galaxy Z Flip ile kesinlikle aynı düzeyde değil.

Kamera: Daha azla daha fazlasını yapma

Bugün üç, dört veya daha fazla kameraya sahip bazı premium telefonların aksine, LG V60’ın iki arka kamerası var. Daha fazla kameraya sahip olmak daha fazla fotoğraf seçeneği sunar, ancak çoğu insan için iki tanesi fazlasıyla yeterli. Kurulumda 13 megapiksel geniş açılı lens ve 64 megapiksel standart kamera bulunuyor. İkincisi ile tam çözünürlükte fotoğraf çekebilirsiniz, ancak aynı zamanda bir telefoto lens ile aynı tür çekim, kırpma işi veren 16 megapiksel çözünürlükte görüntü çekme seçeneği de vardır. Bu, en temelde bir sensörün piksellerini birleştiren “piksel binning” adlı bir teknikten kaynaklanmaktadır. Bu yöntem çözünürlüğü azaltırken (dört faktör kadar), düşük ışık koşullarında kameranın performansını artırır.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı