Kulaklık girişi MacBook’lardan da kalkacak

Apple tarafından büyük ve yenilikçi bir karar alınarak iPhone 7’lerde kulaklık girişine yer verilmemiş ve farklı bir teknoloji kullanılmıştı. Yeniliklere her zaman açık olan Apple firmasının bu özelliği şimdi de MacBook modellerinde kullanacağı belirtiliyor.

Kulaklık girişini kaldırarak yenilikçi ve radikal bir karar alan Apple şimdi de yeni çıkacak olan MacBook modellerinde kulaklık girişine yer vermeyeceği belirtiliyor. Yeni bir raporun yer aldığı haberlerde Apple’ın kulaklık girişlerine tamamen savaş açtığı ve artık yeni çıkacak olan hiçbir cihazda yer almayacağı belirtiliyor. MacRumors haber sitesinde yayınlanan bir haberde Cupertinolu firmasının yaptığı ankette ” Retina Ekranlı MacBook Pro’daki kulaklık girişini şimdiye gerçekten kullanıyor musunuz? ” sorusuna cevap arandı. Bu cevaba kullanıcıların büyük çoğunluğu ise hayır dedi.

Apple’ın anketlere verdiği değer ve önem tartışmasız olur iken önümüzdeki günlerde piyasa sürülecek olan Apple MacBook modellerinde kulaklık girişine yer verilip verilmeyeceği açıklanması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı