Korona Virüs sonrası en çok yapılan şeylerden biri Online Vasiyet yazmak oldu

Korona Virüs nedeniyle dünyadaki insanlar zor günler yaşarken Amerika’da hizmet veren bir vasiyetname sitesi durumun ne kadar vahim olduğunu ortaya koyan bir açıklama yaptı.

Son günlerde vasiyetname hazırlayanların sayısının yüzde 143 arttığını açıklayan site ölüm korkusunun insanları iyiden iyiye sardığını ve virüse yakalanmaları halinde bir çok insanın kurtulamayacağını düşündüğünü açıkladı.

En çok küçük çocuğu olan ve 50 yaşın üstündeki insanların vasiyetlerini yazdıklarını açıklayan Gentreo isimli online vasiyet sitesi son 10 günde vasiyet yazma oranlarında rekor bir artış olduğunu açıkladı.

İnsanların hayatlarını ciddi tehlike altında görmelerine neden olan Covid-19 nedeniyle ölebileceklerini düşündüklerini ve kendileri öldükten sonra geride kalanların zorluk yaşamaması için vasiyetlerini yazdıkları belirtiliyor.

Gentreo Sitesi’nin kurucu ortaklarından biri olan bir avukat Pandeminin korkunç bir hal aldığını belirterek “İnsanlar en kolay yoldan vasiyetlerini yazıp hazır ediyorlar. Yapılması gereken ihtiyaç listesine vasiyet yazmakta eklendi.” Dedi.

Corona virüs o uygulamayı zirveye taşıdı

Korona Virüsün bazı siteleri ve uygulamaları ön plana çıkardığı aşikar. Zira insanlar normal hayatın dışında daha kapalı bir hayat yaşıyorlar ve evlerinden çıkmadan her şeylerini yürütmeleri gerekiyor.

MERKEL YÜZYÜZE TOPLANTIYI ÇOK ÖZLEMİŞ

Korona Virüsle birlikte yüz yüze toplantılar artık yok denecek kadar azaldı. Almanya Başbakanı Angela Merkel’de bugün yaptığı açıklamada “Yüz yüze toplantı yapmayı çok özledim” dedi.

Durum bu haldeyken online toplantı yapmayı sağlayan Zoom isimli uygulamanın son 10 günde 20 milyon tarafından indirilerek kullanılmaya başlandığı ortaya çıktı.

Dünyada 160’dan fazla ülkede görülen Korona Virüs nedeniyle insanların toplantı kültürü de değişti ve uygulamayla aynı anda onlarca kişiye toplantı yapma imkanı sunuluyor.

ZOOM TİKTOK’TAN SONRA 2. SIRAYA GELDİ

Hatta Zoom uygulamasının TikTok’tan sonra en çok indirilen uygulama olduğu açıklandı. Son haftalarda uygulamanın indirilme oranın yüzde 213 gibi bir oranda arttığını söyleyen Zoom Uygulamasının kurucuları, uygulamanın ücretsiz ve ücretli kısım olarak 2 kısımdan oluştuğunu ifade ederek son gelen kullanıcıların daha çok ücretsiz kısmı kullandığını fakat daha büyük firmaların toplantılarını yapmak için ücretli kısımdan faydalandığını açıkladılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı