Kickstarter Nedir, Ne İşe Yarar?

Bağımsız bir şirket olan ve oldukça merak edilen Kickstarter, çoğu insanın hayatının değişmesini sağlamaktadır. Aslında bir bağış sitesi olan Kickstarter, 115 kişiden oluşmakta ve sanatçılar ile mucitlere destek vermektedir. Greenpoint Brooklyn’de yer alan şirket binlerce projenin başarıya ulaşmasını sağlamıştır.

Süreç Projenin Yayınlanmasıyla Başlıyor

Sitenin gidişatını ve çalışma prensibini açıklamak adına şu örnek verilebilir. Sizin bir projeniz var, ancak maddi imkansızlıklardan ötürü, projenizi hayata geçiremiyorusunuz. Böyle durumlarda sponsorlara ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer gerekli sponsor desteği sağlanamaz ise projeniz elinizde patlayabilir. Başka bir ihtimal olarak, projenizi Kickstarter ile paylaşabilirsiniz.

Şirketin ilk yapacağı şey, ekip olarak projeyi değerlendirmektir. Projenin değerlendirilmesi sonucunda, eğer ilgi çekici bulunursa sitede yayınlanma kararı alınmaktadır. Yayınlanma aşamasını, ikinci aşama takip etmektedir. Proje sahibi hedef kitle ile gerekli olan miktarı belirlemektedir. Proje sahibi gerekli olan miktarı toplayabilirse projesini hayata geçirme imkanı yakalamış olur. Fakat proje sahibi, tanınan süre zarfında belirlediği miktarı toplayamazsa paralar bağışçılara iade edilmektedir. Site incelendiğinde yüksek meblalarda bağışlar toplandığı görülmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı