Kapat
Katlanabilen Telefon Samsung Foldun ekranı Sorunlu Çıktı. - Katlanabilen Telefon Samsung Fold'un Ekranı Sorunlu Çıktı.
Mobil 4 0

Katlanabilen Telefon Samsung Fold’un Ekranı Sorunlu Çıktı.

Cihazın katlanması ekranıyla ilgili ilk problemler CNBC ve Bloomberg benzer biçimde organizasyonların editörlerinin toplumsal medya hesapları tarafınca paylaşılan görsellerle ve teknoloji yayını Verge’de ortaya çıktı. Günden güne cihazın ekranı kullanılamaz hale geldi ve Verge kontrol için kullanılan Galaxy Fold’un bigün sonrasında biçim değiştirdiğini söylemiş oldu.

Ortaya çıkan ilk ciddi reaksiyonlar içinde ekran üstünde çizikler katlanma / menteşe alanı problemleri ekranın yarısı yada tamamı bozuldu ve aygıt çalışmaz hale geldi problemler yaşandı. Kullanıcının katlanabilir ekran için ihtiyaç duyulan film katmanının çıkarılmasının benzer görüntü problemlerine yol açmış olduğu belirtilmektedir. Samsung bu ciddi problemler hakkında hemen hemen resmi bir açıklamada bulunmadı.

Sadece eğer bu ilk sorunlara daha genel olarak rastlanırsa 1980 doları olarak esasen yüksek bir fiyat etiketi olan Galaxy Fold tüketicilerin gözünde yeni bir ‘eksi’ olarak kabul edilebilir. Daha ilkin Samsung tarafınca paylaşılan bilgilere nazaran Katlama testinde cihazlar 200 bin kez açılıp kapanıyor. Bu ortalama 5 sene süresince bir telefonun günde 100 kez açılması ve kapatılması anlamına gelir. testin yedi gün sürmesi sürüyor. Samsung iki gün ilkin Galaxy Folder Türkiye için hususi bir toplantı başlatmak için katılımcılar oldukça sınırı olan deneyim fırsatı sunmuştu.görüşmede verilen bilgilere nazaran katlanabilir ön sipariş almaya başlamış olacak Samsung’un Türkiye korumalı telefonun tüketiciye teslimatının Mayıs sonunda gerçekleşmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir