iPhone Telefonlarda Müziği Zil Sesi Yapma

IPhone telefonlarda müzik sesi yapabilmek zorlaştı. Zil sesi yapmak zor olsa da bunu aşmanın çeşitli yolları var.

ITunes 12 sürümünün iPhone telefonlara gelmesiyle birlikte Apple zil sesini yapabilmek için sizi mağazaya yönlendiriyor. Zil sesi yapabilmek için sizi  kısıtlıyor ve kullanıcılar bu durumdan son derece rahatsız.

Ilk olarak sitesine girip müzikleriniz den 40 saniyelik bir bölüm seçiyorsunuz. Ardından iPhone için .mr4 dosyasına çevirmeniz gerekiyor. Yüklemeyi seçtikten sonra şarkıyı yükleyin ve 40 saniyelik bölümü seçin. Daha sonra .mp4 dosyasını indirin. Zil sesi yapacağınız dosya indirdiğiniz dosyadır.

Sonraki aşama ise iTunes kullanmayarak dosyayı iPhone’a atma işlemi.

Sitesinden Copytrans isimli programı indirin.  Bu kısımda Apple sürücülerinin telefona yüklü olduğundan emin olmalısınız. Ardından uygulama yükleyerek çalıştırın. Telefonu bilgisayara bağladıktan sonra bilgisayara güven diyerek işlemi başlatın.  Copytrans üstünden uygulamayı çalıştırın.  ardından Copytrans Manager bölümünü kurun. Daha sonra start butonuna basarak uygulamayı başlatın.

Uygulama açıldıktan sonra telefonunuzda göreceksiniz.  Sol üst kısımda melodiler bölümü bulunmaktadır. Bu kısmı tıklayarak açın daha sonra alt tarafta yer alan kısma  yaptığınız 40 saniyelik şarkıyı sürükleyin. Ardından Yenile güncelle deyin ve iPhone’a aktarın. Son işlem olarak iPhone’un ayarlar kısmından sesler bölümüne girerek  bu kısımda zil sesleri bölümünden yüklediğiniz müziği seçin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı